PP K: Sensacja w Jarosławiu, pierwszoligowiec wyeliminował Budowlanych Łódź

Sensacyjnym wynikiem zakończyłsię ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski w Jarosławiu. Pierwszoligowy zespół SAN-Pajdy pokonał w nim wicemistrza Polski, Budowlanych Łódź 3:2. Gospodynie miały szanse by zakończyć mecz w czwartym secie, ale nie wykorzystały w końcówce kilku piłek meczowych. Podopieczne trenera Piotra Pajdy pojadą na turniej finałowy do Nysy, gdzie w półfinale zmierzą się z Chemikiem Police.

Na niespodzianki w tym meczu nie trzeba było długo czekać. Już w pierwszej partii siatkarki z Jarosławia zaskoczyły wyżej notowane rywalki i wygrały 25:22. Po zmianie stron na prowadzeniu były łodzianki, lecz w środkowej fazie seta ponownie dopuściły gospodynie do głosu. Jak się potem okazało był to wielki błąd po ekipa z pierwszej ligi wykorzystała swoją szansę i wyszła na prowadzenie 2:0! Świetnie w ataku radziła sobie Aleksandra Dudek, której nie mogły powstrzymać blokiem łodzianki. Do tego gospodynie ryzykowały zagrywką i to się opłaciło.

Podobna historia miała miejsce w partii trzeciej. Na początku łodzianki prowadziły spokojnie 5:2 i wydawało się, że nareszcie wskoczyły na swój poziom. Chwilę później na tablicy wyników pojawił się jednak remis 10:10. W dalszej fazie seta wicemistrzynie kraju były ciągle o punkt lepsze i zdołały przedłużyć losy spotkania wygrywając 25:22. Zaczęła punktować w ataku Anastasjia Kraiduba, jednak łodzianki cały czas miały problem z atakiem z lewego skrzydła.

Początek czwartego seta nie zwiastował niczego dobrego dla przyjezdnych. Utknęły już w pierwszym ustawieniu tracąc pięć punktów z rzędu. Przez dłuższy czas siatkarkom trenera Krzyształowicza było bardzo trudno odrobić straty. Co prawda zdołały doprowadzić do remisu, ale po chwili ponownie oddały pole gospodyniom i wysoko przegrywały. Ostatecznie doprowadziły do remisu 24:24 i rozpoczęła się walka na przewagi, w której przyjezdne miały kilka piłek setowych, a gospodynie trzy piłki meczowe w górze. Po pełnej zwrotów akcji końcówce zakończonej wynikiem 34:36 łodziankom udało się doprowadzić do piątej partii.

Ta na początku lepiej układała się dla siatkarek z Jarosławia. Przy zmianie stron  boiska to one były na prowadzeniu 8:5. Jak się później okazało zaliczka wystarczyła, by zwyciężyć w całym spotkaniu.  Najwięcej punktów w tym meczu dla gospodyń zdobyła Aleksandra Dudek (22), dobre spotkanie rozegrały również Magda Jagodzińska (16) i Koleta Łyszkiewicz (17). Dla Budowlanych brak awansu z pewnością jest ogromnym rozczarowaniem, dla klubu z Jarosławia to największy sukces w historii.

MKS SAN-Pajda Jarosław – Grot Budowlani Łódź 3:2
(25:22, 25:20, 22:25, 34:36, 15:10)

SAN-Pajda: Chmielewska (4), Saj (15), Dudek (22), Jagodzińska (16), Stroiwąs (6), Łyszkiewicz (17), Brzezińska (libero) oraz Hnatyszyn i Bryda (4)
Budowlani: Nowicka (2), Śmieszek (10), Tawrdowska (15), Kraiduba (23), Pencova (16), Bączyńska (13), Stenzel (libero) oraz Maciągowski (1), Babicz (1), Bałdyga i Lewandowska