Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: Rzeszowianki uzupełniły skład finału

PP K: Rzeszowianki uzupełniły skład finału

fot. Michał Szymański

Developres SkyRes Rzeszów w drugim półfinale Pucharu Polski zmierzył się z DPD Legionovią Legionowo. Coś, co zapowiadało się na ciekawe wyrównane starcie tylko momentami było naprawdę dobrym meczem. Legionovia nie potrafiła wykorzystać swoich okazji, a trzeci set był już tylko koncertem gry podopiecznych Stephane’a Antigi.

Nieco zaskakującym faktem była obecność Michaeli Mlejnkovej w wyjściowej szóstce Developresu. Czeszka zastąpiła w niej Alexandrę Frantti. Od początku meczu świetnie w ataku spisywała się Katarzyna Zaroślińska-Król (16:10). Jej drużyna bardzo dobrze zagrywała, co bardzo destabilizowało zespół z Legionowa w elemencie przyjęcia, a zabójczo skuteczna na kontrze była drużyna z Rzeszowa. Pod koniec partii gra Legionovii zaczęła się nieco lepiej układać, cały czas bardzo dobrze w obronie pracowała Izabela Lemańczyk. Pogoń okazała się zbyt późna i Zaroślińska-Król wykręcając do prostej skończyła seta (25:21).Siatkarki DPD Legionovii Legionowo w drugiej odsłonie znacznie poprawiły swoją grę w polu zagrywki. Lepszych wyborów na rozegraniu dokonywała Alicja Grabka. Wartością dodaną w polu zagrywki okazała się Frantti, ale Developres miał coraz więcej problemów ze skutecznością skrzydłowych. Dobrą zmianę zadaniową na zagrywkę dała Magdalena Hawryła (21:21) i po wyrównanej końcówce to Developres okazał się lepszy, po tym jak po trudnej zagrywce Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej za blok sposobem górnym przebiła Zaroślińska-Król (26:24).

W trzeciej partii Developres znów wzmocnił zagrywkę i to ponownie destabilizowało linię przyjęcia Legionovii. Zmieniła technikę uderzenia Zaroślińska-Król, co znów przynosiło jej zespołowi masę punktów (15:9). Na boisku pojawiła się Magdalena Damaske, która zastąpiła Olgę Stranzali. To jednak także nie zmieniło sytuacji jej zespołu na lepszą. Ogromną przewagę zbudowała seria zagrywek Jeleny Blagojević (18:9). Ostatecznie kiwką wygraną swojej drużynie zapewniła Anna Kaczmar (25:16).

MVP: Jelena Blagojević

DPD Legionovia Legionowo – Developres SkyRes Rzeszów 0:3
(21:25, 24:26, 16:25)

Składy zespołów:
Developres: Witkowska (1), Blagojević (12), Efimienko-Młotkowska (6), Mlejnkova (3), Valentin-Anderson, Zaroślińska-Król (23), Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Grabka, Frantti (15), Hawryła i Kaczmar (1)
Legionovia: Tokarska (12), Oliveira-Souza (14), Stranzali (8), Fidon-Lebleu (14), Łukasik (3), Grabka, Lemańczyk (libero) oraz Matejko, Zdovc Sporer (1), Damaske, Wójcik i Adamek (libero)

Zobacz również:
Wyniki Pucharu Polski kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved