Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: DPD Legionovia pokonała drugoligowca i zagra w turnieju finałowym

PP K: DPD Legionovia pokonała drugoligowca i zagra w turnieju finałowym

Nie było niespodzianki w ćwierćfinale Pucharu Polski siatkarek w Nowym Dworze Mazowieckim.  Dla siatkarek i kibiców drugoligowego NOSiR-u mecz z DPD Legionovią był niewątpliwym świętem, jednak pokazał również, że dwie klasy różnicy pomiędzy zespołami to bardzo dużo. Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego bez litości dla rywala wygrały 3:0 i awansowały do turnieju finałowego Pucharu Polski.

Siatkarki Legionovii były zdecydowanym faworytem starcia z jedną z czołowych drużyn II ligi kobiet. Po wyrównanym początku dwa błędy siatkarek NOSiR-u sprawiły, że to zespół z ekstraklasy wyszedł na prowadzenie (6:4), a po atakach Julie Oliveiry Souzy i Juliette Fidon-Lebleu legionowianki jeszcze powiększyły swoją przewagę (12:7). Gospodynie rzuciły się do odrabiania strat. Z dobrej strony pokazała się Monika Gorzewska i to po jej asie serwisowym przewaga rywalek stopniała do jednego punktu (13:14). Zacięta walka trwała do stanu 19:19, w końcówce podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego wykorzystały większe doświadczenie i nie dały przeciwniczkom większych szans. Znów przypomniała o sobie Oliveira Souza, z dobrej strony pokazała się Olga Stranzali i to jej punktowy blok zakończył pierwszego seta wygraną Legionovii 25:20.

Początek drugiej partii to znów walka punkt za punkt. W zespole NOSiR-u z dobrej strony pokazały się Agnieszka Wołoszyn i Klaudia Turkot (5:5), ale błędy własne gospodyń ponownie pozwoliły legionowiankom odskoczyć na bezpieczną odległość (7:12). Coraz śmielej w ataku poczynała sobie Juliette Fidon Lebleu i przewaga przyjezdnych rosła bardzo szybko. Na środku siatki punktowała Maja Tokarska, a drugą partię wynikiem 25:15 zakończyła znów Olga Strantzali, tym razem asem serwisowym.

Legionowianki świetnie rozpoczęły trzeciego seta – po asie serwisowym Alicji Grabki raz za razem punktowała Juliette Fidon-Lebleu i było już 6:0. Nowodworzanki wydawały się całkowicie bezradne wobec jej ataków, a po bloku Justyny Łukasik Legionovia prowadziła już 11:1. Dopiero wtedy gospodynie nieco się ocknęły i wróciły do gry, chociaż tej ogromnej straty nie był w stanie już odrobić. Na boisku w zespole gości pojawiły się Marta Matejko, Żana Zdovc Sporer oraz Magdalena Karpińska, jednak nie wpłynęło to znacząco na jakość gry Legionovii. Podopieczne trenera Chiappiniego cały czas utrzymywały bezpieczny dystans mimo skutecznych, ale rzadkich ataków Klaudii Turkot. Ostatecznie przedstawiciel ekstraklasy wygrał tego seta do 18 i pewnie awansował do turnieju finałowego Pucharu Polski.

MVP: Alicja Grabka

NOSiR Nowy Dwór Maz. – DPD Legionovia Legionowo 0:3
(20:25, 15:25, 18:25)