Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: Chemik powalczy o obronę tytułu

PP K: Chemik powalczy o obronę tytułu

W pierwszym półfinale Pucharu Polski siatkarek Grupa Azoty Chemik Police zmierzyła się z MKS-em SAN-Pajdą Jarosław. Pierwsze dwa sety bez większych problemów padły łupem zawodniczek prowadzonych przez Ferhata Akbasa. Jedynie na samym początku trzeciej odsłony spotkania zespół z województwa podkarpackiego był w stanie zagrozić rywalkom, lecz policzanki opanowały sytuację i wygrały to spotkanie w trzech setach.

Od początku meczu ton boiskowym wydarzeniom narzuciły policzanki, które po punktowych zagrywkach Wilmy Salas i zbiciu Martyny Grajber zaczęły budować sobie przewagę. I-ligowiec próbował ratować się blokiem, ale as serwisowy Gyselle Silvy oraz udana kontra Igi Wasilewskiej sprawiły, że powiększył się dystans między oboma zespołami. Punktowe serwisy dokładały Salas i Martyna Łukasik, a Chemik czujnie grał także w bloku. Pojedyncze udane zagrania San-Pajdy nie były w stanie poderwać jej do walki. Faworytki kontrolowały boiskowe wydarzenia. W końcówce na środku zameldowała się Katarzyna Połeć, a nawet nieliczne błędy policzanek nie przeszkodziły im w pewnym wygraniu premierowej odsłony (25:16).

W drugiej odsłonie faworytki nie zamierzały zwalniać tempa. Przy zagrywce Salas zaczęły budować sobie przewagę. Pojedyncze udane zagrania Kolety Łyszkiewicz oraz błędy rywalek to było za mało, aby drużyna z Jarosławia dotrzymywała kroku policzankom. W ich szeregach punktowały Silva i Grajber, przez co powiększał się dystans między oboma zespołami. Chemik punktował blokiem, a pojedyncze zbicia Magdy Jagodzińskiej były kroplą w morzu dla I-ligowca. Popełniał on błędy, a nawet ambitna walka nie pozwalała mu chociaż częściowo przeciwstawić się faworytkom. Te dominowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a doskonałym tego potwierdzeniem była końcówka drugiego seta. Policzanki wygrały go 25:13, a kropkę nad i postawiła w nim Irina Truszkina.

Trzecią partię od mocnego uderzenia zaczęły podopieczne Piotra Pajdy, które po atakach Aliny Bartkowskiej i Aleksandry Dudek odskoczyły od rywalek na cztery oczka. Te jednak sukcesywnie zaczęły odrabiać straty, a po akcji Łukasik doprowadziły do remisu. W kolejnych minutach w ich szeregach wyróżniała się Silva, ale jej koleżanki popełniały błędy w ofensywie, przez co wynik oscylował wokół remisu. Dopiero udana kontra Katarzyny Połeć sprawiła, że Chemik wysforował się na dwupunktowe prowadzenie. Przy stanie 16:17 San-Pajda mogła mieć jeszcze nadzieję na zaciętą końcówkę, ale im bliżej końca seta, tym popełniała więcej błędów w ataku, asa dołożyła Agnieszka Bednarek, a policzanki dyktowały warunki gry. Ostatecznie ta część meczu padła ich łupem 25:18, dając im pewny awans do finału

Grupa Azoty Chemik Police – MKS SAN-Pajda Jarosław 3:0
(25:16, 25:13, 25:18)

Chemik: Grajber (8), Kowalewska (1), Połeć (6), Wasilewska (8), Salas (10), Silva (8), Maj-Erwardt (libero) oraz Polak, Truszkina (7), Bednarek (2), Łukasik (9), Nowakowska (libero)
SAN-Pajda: Cmielewska (2), Saj, Dudek (9), Jagodzińska (2), Stroiwąs, Łyszkiewicz (3), Brzezińska (libero) oraz Bartkowska (6), Papszun, Bryda, Dutkiewicz (libero)