Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: Chemik Police zameldował się w turnieju finałowym

PP K: Chemik Police zameldował się w turnieju finałowym

fot. lsk.pls.pl

Choć Chemik Police mecz z Bankiem Pocztowym Pałac Bydgoszcz rozpoczął od porażki w pierwszej partii, to mistrzynie Polski błyskawicznie wyrównały stan rywalizacji, a następnie triumfowały w trzech kolejnych odsłonach i dzięki temu zagrają w turniej finałowym Pucharu Polski.

Spotkanie miało wyrównany początek. Policzanki wprawdzie odskoczyły na dwa oczka, ale przyjezdne szybko wyrównały. W pewnym momencie siatkarki Piotra Mateli zdobyły kilka punktów w serii, co przy stanie 6:10 zmusiło Marcelo Abbondanzę do wzięcia czasu. Kilka minut później to Chemik odpowiedział serią i tablica pokazała wynik 13:13. Kiedy Chemik przy zagrywce Martyny Łukasik odskoczył na 19:17, o czas poprosił Piotr Matela. Jego zespół zerwał się do walki, skuteczne kontrataki Balmas i Krzywickiej czy nieudany atak Busy dały bydgoszczankom prowadzenie 23:19. Policzanki, które dopadła totalna niemoc, nie były w stanie skończyć ataku. Atak Natalii Misiuny dał zespołowi piłki serowe (25:19), a po chwili błąd po stronie Chemika zakończył seta.W drugim secie po ataku Martyny Grajber było 2:1, ale szybko wyrównała Ewelina Krzywicka. W ustawieniu z Ogbogu na zagrywce Chemik odskoczył na dwa oczka, a kiedy piłkę na siatce wykorzystała Chojnacka i zadziałał także blok, zrobiło się już 7:3 dla mistrzyń Polski. O czas poprosił Piotr Matela, ale nie zatrzymało to Igi Chojnackiej, która dołożyła punkt atakiem. W tej partii to policzanki nadawały ton wydarzeniom, świetnie zagrywała Bianka Busa, a ataki kończyła Martyna Łukasik, działał także blok (13:4). Dobra gra w ataku Martyny Grajber, a także kiwka Mirković pozwoliły gospodyniom prowadzić już jedenastka oczkami (16:5). Ogromną przewagę utrzymały one już do końca seta.

W trzecim secie po błędzie rywalek Chemik przeważał 2:0. Dobra gra w ataku i na zagrywce Tamary Gałuchy oraz udane zabicie Eweliny Krzywickiej dały Pałacowi jednopunktową przewagę (5:4). Przy zagrywce Busy Chemik odskoczył na 9:7, ale po autowym ataku Martyny Łukasik na tablicy był już remis. Kiedy Chemik wypracował sobie w ustawieniu z Mirković na zagrywce trzypunktową przewagę, o czas poprosił Piotr Matela (13:10). Nic to nie dało, po nieudanym ataku Eweliny Krzywickiej było już 16:12. O drugą przerwę opiekun bydgoszczanek poprosił przy stanie 19:14 po ataku Martyny Grajber. Podopieczne Piotra Mateli popełniały własne błędy, co sprawiło, że przegrywały 15:21. Skuteczny blok dał Chemikowi piłki serowe (24:18). Ta część meczu zakończyła się zepsutą zagrywką Moniki Fedusio.

Dobra gra atakiem i blokiem Grajber dała w czwartym secie prowadzenie Chemikowi 2:1, a na 4:2 zespół wprowadziła Chiaka Ogbogu. Policzanki powiększały przewagę, w ustawieniu z Martyną Łukasik na zagrywce odskoczyły już na 9:4. Chemik pewnie kroczył po awans do półfinału. Piłkę przechodzącą skończyła Chojnacka, punktową zagrywkę dołożyła Busa, a atak Grajber i przy stanie 13:5 o czas poprosił Piotr Matela. Jego zawodniczki poderwały się do walki i przy zagrywce Krzywickiej odrobiły trzy oczka. Po udanym bloku było 17:10. Chemik jednak zaczął trwonić przewagę, seria błędów przy zagrywce Magdaleny Mazurek oraz dobre akcje Pałacu sprawiły, że zrobiło się już 17:17. Serię zakończyła dopiero Ogbogu, świetnie atakowała też Busa, po kolejnym ataku Ogbogu, a także punktowym bloku było już 22:17. Przy serwisie Balmas pałacanki znów się zbliżyły (20:22). Wkrótce Chemik miał już piłki meczowe, ostatni punkt zdobyła Iga Chojnacka.

Chemik Police – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:1
(19:25, 25:15, 25:19, 25:20)

Składy zespołów:
Chemik: Busa (11), Grajber (13), Chojnacka (11), Łukasik M. (15), Ogbogu (18), Mirković (3), Krzos (libero) oraz Gamma, Pleśnierowicz (2), Mędrzyk i Bednarek
Pałac: Balmas (16), Ziółkowska (7), Misiuna (7), Mazurek, Krzywicka (14), Gałucha (13), Jagła (libero) oraz Różyńska i Fedusio (2)

Zobacz również:
Wyniki Pucharu Polski kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved