Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: Beniaminek I ligi kobiet z awansem do kolejnej rundy

PP K: Beniaminek I ligi kobiet z awansem do kolejnej rundy

Beniaminek I ligi SAN-Pajda Jarosław pokonał w II rundzie Pucharu Polski 7R Solna Wieliczka 3:0 i awansował do kolejnej fazy tych rozgrywek. Wieliczanki tylko w trzecim secie przekroczyły barierę 20 punktów, w dwóch pierwszych były tłem dla swoich rywalek. Tym samym jarosławianki zrewanżowały się za porażkę w lidze w stosunku 2:3.

W pierwszej partii spotkania od samego początku ton wydarzeniom na boisku nadawały siatkarki z Jarosławia. Przy serii Aleksandry Dudek gospodynie prowadziły 7:2. Przyjezdne z Wieliczki miały problemy z przyjęciem, nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek i przegrywały różnicą dziesięciu punktów (8:18). Sytuację na boisku próbowała ratować Ewa Bimkiewicz, popisała się serią zagrywek i przy stanie 19:13 o przerwę na żądanie poprosił trener Piotr Pajda. Było to dobre posunięcie tego szkoleniowca, czujnie na środku siatki zagrała Katarzyna Saj i jarosławianki prowadziły 23:14. Ostatni punkt w tym secie zdobyła Aleksandra Dudek i SAN-Pajda wysoko wygrał pierwszego seta 25:15.

W drugim secie meczu SAN-Pajda po ataku Aleksandry Dudek prowadził 4:1. W dalszym ciągu w drużynie z Małopolski szwankowało przyjęcie, po asie serwisowym Karoliny Piśli oraz skutecznej akcji w ataku wieliczanki przegrywały 6:7. Przyjezdne pomimo chwilowego zrywu nadal były w odwrocie, po tym jak skutecznym blokiem popisały się gospodynie, tablica wyników wskazała ich prowadzenie 16:12 i o przerwę na żądanie poprosił trener Ryszard Litwin. Na niewiele się to zdało, jarosławianki skuteczniej zagrały na siatce, punktowały w kontratakach i po tym jak punkt z piłki przechodzącej zdobyła Paulina Stroiwąs było 20:13. Do końca seta trwała dominacja i przewaga SAN-Pajdy, a zmagania atakiem ze skrzydła zakończyła Aleksandra Dudek.

W trzeciej partii spotkania gra obu drużyn falowała, najpierw ekipa z Jarosławia przy serii Katarzyny Brydy prowadziła 9:6, następnie ciężar gry na siebie wzięła Aleksandra Pasznik i tym razem to zespół gości prowadził 10:9. Wynik oscylował wokół remisu, zespół gości dzięki Katarinie Osadchuk odskoczył na trzy punkty (15:12), ale była to chwilowa radość zespołu gości. Przy serii Aleksandry Dudek oraz skutecznych akcjach w bloku miejscowe siatkarki odrobiły straty i prowadziły 17:15. Wieliczanki co prawda zdołały doprowadzić do wyrównania po 18, ale na nic więcej nie było je stać w tym secie. Z dobrej strony pokazała się Katarzyna Saj, punktowała Magda Jagodzińska. Po asie serwisowym Katarzyny Saj było 24:20, a seta oraz mecz atakiem ze skrzydła zakończyła Aleksandra Dudek.

SAN-Pajda Jarosław – 7R Solna Wieliczka 3:0
(25:15, 25:15, 25:22)