Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Gwardia Wrocław z awansem do kolejnej rundy

PP: Gwardia Wrocław z awansem do kolejnej rundy

Siatkarze KFC Gwardii Wrocław udanie zaczęli zmagania w Pucharze Polski. Podopieczni Krzysztofa Janczaka w czterech setach na wyjeździe rozprawili się z SMS-em PZPS Spała, dzięki czemu wywalczyli awans do kolejnej rundy. Szansę gry dostali zawodnicy,którzy w lidze nie grali zbyt dużo.

Do Spały wrocławianie pojechali po wygraną. Nie obyło się jednak bez emocji. Głównie za sprawą zmian, jakie trener Krzysztof Janczak wprowadził w składzie. Trener uznał, że pojedynek z niżej notowaną Spałą to idealna okazja, by dać zagrać zawodnikom z kwadratu rezerwowych. Ci, którzy dotychczas grali mniej lub wcale, wyszli w pierwszym składzie. Swoją szansę dostał choćby Kacper Wnuk, który dotychczas nie spędził ani minuty na ligowym parkiecie. Poza nim,na parkiecie znaleźli się też m.in. Jędrzej Maćkowiak, Maciej Lewicki, Mateusz Paszkowski.

W naszej drużynie nie ma podziału na grupę pierwszej i drugiej szóstki. Faktycznie, zagrali zawodnicy, którzy dotychczas dostawali mniej czasu. Stanęli oni na wysokości zadania. Zagrali dobrze. Ja z resztą wszystkim tłumaczę, że jak się dobrze trenuje, to później się dobrze gra. My dobrze przepracowaliśmy ten okres przedmeczowy, stąd dzisiaj było widać u nas dobrą grę – powiedział po meczu trener Krzysztof Janczak.

Pierwsze dwa sety były udane dla wrocławskich siatkarzy. Prowadzenie niemal ani razu nie było zagrożone. Zawodnicy pokazali, że zasługują na daną im szansę i są w stanie rywalizować ze zdolną młodzieżą ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Debiutancką partię goście wygrali 25:23, a kolejną 25:20.

Załamanie przyszło w trzecim secie. Gwardyjska drużyna, dotychczas dobrze funkcjonująca, zaczęła popełniać błędy. SMS PZPS III Spała wykorzystała te okazje i zdołała wygrać trzecią partię 25:22. Podrażniona duma wyżej notowanej drużyny z Wrocławia dała o sobie znać w czwartej odsłonie meczu. Już po kilku minutach przyjezdni prowadzili 14:8, a po chwili na tablicy wyników było już 19:12. Wrocławscy zawodnicy dowieźli przewagę do końca i ostatecznie wygrali czwartego seta 25:15. – Po prostu przegraliśmy seta. Dopuściliśmy do nerwowej końcówki. Nie dopatrywałbym się tutaj braku koncentracji. Tak to z młodymi zawodnikami bywa, że są nieobliczalni, grają bardzo odważnie. Spała wyszła, zaatakowała i wygrała partię. Natomiast cieszy mnie reakcja zespołu w kolejnym secie. Moja drużyna wyszła i wygrała zdecydowanie czwartego seta. To był mecz, w którym mieliśmy zwyciężyć i to zwycięstwo przywozimy do Wrocławia – dodał trener KFC Gwardii Wrocław.

SMS PZPS III Spała – KFC Gwardia Wrocław 1:3
(23:25, 20:25, 25:22, 15:25)