Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP K: Fenomenalny finał, ósmy triumf Chemika Police

PP K: Fenomenalny finał, ósmy triumf Chemika Police

fot. siatka.org

Bardzo ciekawe i zacięte spotkanie rozegrały w finale tegorocznego Pucharu Polski siatkarki Chemika i Developresu. Po pięciu setach z trofeum po raz ósmy w historii cieszyły się siatkarki klubu z Polic, choć sytuacja w tie-breaku zmieniała się tak naprawdę co trochę. Emocje towarzyszyły temu finałowi od początku do samego końca.

To policzanki lepiej weszły w mecz, dzięki kontrze wykorzystanej przez Gyselle Silvę odskoczyły rywalkom. Rzeszowianki miały duże problemy z przyjęciem zagrywek Natalii Mędrzyk, co uniemożliwiało im wyprowadzenie skutecznego ataku (2:7). Podopieczne Stephane’a Antigi nie zamierzały składać broni. Kapitalna postawa w polu serwisowym Alexandry Frantti oraz jej atak z szóstej strefy sprawiły, że na tablicy wyników widniał remis. Siatkarki Developresu świetnie grały także systemem blok-obrona i za sprawą ataku Katarzyny Zaroślinskiej-Król miały już trzypunktową zaliczkę. Powiększyły ją po kolejnym bloku Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej (16:11). Policzanki nie poddawały się, a rewelacyjna postawa na siatce Wilmy Salas pozwoliła im wyrównać. O zwycięstwie rzeszowianek w tej partii przesądziła seria kapitalnych zagrywek Frantti (25:21).Zawodniczki Chemika lepiej weszły także w drugą odsłonę spotkania, za sprawą punktowej zagrywki Natalii Mędrzyk prowadziły 6:4. Obie drużyny grały punkt za punkt przez dłuższy czas, a różnica między zespołami utrzymywała się na poziomie 2-3 ,,oczek”. Dopiero blok Igi Wasilewskiej pozwolił policzankom powiększyć zaliczkę (14:10). Wprawdzie ,,czapą” zrewanżowała się Zuzanna Efimienko-Młotkowska (15:17), lecz na nic więcej nie było ich stać. Zwycięstwo siatkarek prowadzonych przez Ferhata Akbasa w tej partii przypieczętowała kiwką Natalia Mędrzyk (25:20).

Niezrażone porażką w poprzedniej partii rzeszowianki lepiej otworzyły czwartego seta, a za sprawą ,,czapy” Zaroślinskiej-Król prowadziły dwoma ,,oczkami”. Wprawdzie po błędach rywalek siatkarki Developresu powiększyły przewagę, lecz dzięki obiciu bloku przez Natalię Mędrzyk podopieczne Fehrata Akbasa złapały kontakt z przeciwniczkami (7:8). Policzanki zdołały wyrównać, ale zawodniczki prowadzone przez Stephane’a Antigę odbudowały zaliczkę dzięki efektownemu blokowi Natalii Valentin-Anderson (17:14). W końcówce to rzeszowianki narzuciły rywalkom swój styl gry i zwyciężyły 25:19.

Rzeszowianki kapitalnie otworzyły także kolejną odsłonę spotkania, rewelacyjnie czytały grę rywalek, co dało im przewagę (4:1). Wprawdzie dzięki asowi Gyselle Silvy policzanki złapały kontakt z rywalkami, lecz podopieczne Stephane’a Antigi szybko odbudowały trzypunktową zaliczkę. Na boisku pojawiła się Martyna Grajber, co okazało się dobrym posunięciem, bowiem zawodniczki Chemika ponownie zbliżyły się do przeciwniczek. Po punktowej zagrywce Mędrzyk na tablicy wyników widniał remis. Atak Iriny Truszkiny dał policzankom dwupunktowe prowadzenie (22:20), którego nie oddały już do końca tej odsłony spotkania (25:23).

Początek decydującej odsłony meczu miał bardzo wyrównany przebieg. Obie drużyny wymieniały się prowadzeniem, ale żadna z nich nie potrafiła zbudować trwałej przewagi. Dopiero po autowym ataku Gyselle Silvy rzeszowianki odskoczyły na dwa punkty (10:8). Atakująca szybko się zrehabilitowała i na tablicy ponownie widniał remis. Siatkarki Developresu miały problemy w przyjęciu, co skrzętnie wykorzystały ich przeciwniczki, które za sprawą uderzenia Martyny Grajber z lewego skrzydła wygrywały już 12:10. Podopieczne Ferhata Akbasa nie dały sobie wydrzeć z rąk pucharu, mimo emocjonującej końcówki. Spotkanie zakończył atak Natalii Mędrzyk (15:13).

Grupa Azoty Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów 3:2
(21:25, 25:20, 19:25, 25:23, 15:13)

Składy zespołów:
Chemik: Truszkina (16), Kowalewska (1), Wasilewska (12), Salas (5), Mędrzyk (17), Silva (25), Maj-Erwardt (libero) oraz Polak, Grajber (5), Nowakowska (libero) i Łukasik
Developres: Witkowska (1), Blagojević (16), Efimienko-Młotkowska (9), Mlejnkova, Valentin-Anderson (4), Zaroślińska-Król (25), Krzos (libero) oraz Frantti (22), Grabka (1), Hawryła (1) i Przybyła (libero)

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego Pucharu Polski

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved