Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Budowlani Łódź uzupełniają stawkę półfinalistek

PP: Budowlani Łódź uzupełniają stawkę półfinalistek

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź bez większych problemów pokonały BKS PROFI-CREDIT Bielsko-Biała i zameldowały się w półfinale Pucharu Polski. Pierwsze dwa sety od początku do końca były pod kontrolą gospodyń, które wygrały je do 19 i 12. Więcej emocji kibice doświadczyli dopiero w ostatniej partii, która przez dłuższy czas toczyła się na styku. Końcówka jednak ponownie należała do łodzianek, które zakończyły mecz w trzech setach.

Mecz rozpoczął się od wymiany punkt za punkt, ale pierwsze pogubiły się łodzianki i BKS po mocnym ataku Katarzyny Koniecznej wyszedł na prowadzenie 9:6, a świetnie rozrzucała piłki Marlena Pleśnierowicz. Budowlani szybko się otrząsnęli i dzięki atakom Martyny Grajber i Julii Twardowskiej prowadzili 12:10. Przewaga przechodziła z rąk do rąk, a gdy po ataku Kai Grobelnej łodzianki prowadziły 17:15, grę przerwał trener Tore Aleksandersen. Niewiele to pomogło, podobnie jak wprowadzenie do gry Giny Mancuso w miejsce Barbary Zakościelnej. Coraz lepiej w zespole gospodyń spisywała się Agnieszka Kąkolewska i łodzianki prowadziły 21:16, gdy trener BKS-u po raz drugi poprosił o przerwę. Gospodynie nie dały się już zatrzymać, seta dobrym atakiem skończyła Kaja Grobelna i Budowlani wygrali 25:19.

Przewaga gospodyń zarysowała się już na początku drugiego seta. Po punktowej zagrywce Kai Grobelnej łodzianki prowadziły 9:5 i norweski szkoleniowiec BKS-u przywołał swoje zawodniczki do ławki rezerwowych. Bielszczanki jednak wydawały się bezradne wobec dobrej gry gospodyń. Raz po raz atakowały skrzydłowe Budowlanych, świetnie w bloku spisywała się Agnieszka Kąkolewska. Po jej bloku na Grant łodzianki prowadziły już 19:10, a siatkarki z Bielska-Białej wydawały się coraz bardziej zniechęcone i załamane. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza wygrały wysoko do 12, a seta zakończyło nieporozumienie w zespole gości.

Bielszczanki obudziły się w secie trzecim i prowadziły wyrównaną grę z wyżej notowanym gospodyniami. Gdy po punktowym serwisie Marleny Pleśnierowicz BKS prowadził 10:8, trener Krzyształowicz natychmiast przerwał grę. Przyjezdne jednak nie chciały się poddać, dobrze w ataku spisywała się Katarzyna Konieczna, sporo ożywienia wniosła też Nia Grant. Łodzianki grały mniej skutecznie, częściej się myliły i to BKS miał niewielką przewagę. Po dobrym ataku Emilii Muchy było 19:17 dla gości, ale wtedy w ostatniej chwili przebudziły się łodzianki. Zdobyły cztery punkty z rzędu i grę przerwał Tore Aleksandersen. W końcówce jednak zrobiło się nerwowo i emocjonująco. Po zepsutym serwisie Dominiki Sobolskiej łodzianki miały piłkę meczową przy stanie 24:22, ale Katarzyna Konieczna przedłużyła nadzieje BKS-u. Po chwili jednak wątpliwości rozwiała swoim atakiem Kaja Grobelna i Budowlani Łódź wygrali 3:0. Tym samym awansowali do półfinału Pucharu Polski siatkarek.

Grot Budowlani Łódź – BKS PROFI-CREDIT Bielsko-Biała 3:0
(25:19, 25:12, 25:23)

Budowlani: Polańska (13), Kąkolewska (11), Twardowska (11), Grobelna (16), Vincourova (2), Grajber (9), Witkowska (libero) oraz Cutura i Muszyńska
BKS: Zakościelna (2), Jagieło (8), Konieczna (9), Pleśnierowicz (2), Świrad (1), Sobolska (7), Lemańczyk (libero) oraz Nowicka (1), Różański, Grant (8), Mancuso (3) i Mucha (2)