Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Błyskawiczny awans Asseco Resovii Rzeszów

PP: Błyskawiczny awans Asseco Resovii Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów została pierwszym ćwierćfinalistą tegorocznej edycji Pucharu Polski. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala osłabieni brakiem kontuzjowanego Bartłomieja Lemańskiego w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia w meczu z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Gospodarze byli zespołem lepszym w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i nawet mimo rozluźnienia i dużego przestoju w trzecim secie pewnie awansowali dalej.

W spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy po popsutej zagrywce rywali i zablokowaniu Wojciecha Włodarczyka zapisali na swoim koncie dwa pierwsze oczka meczu. Z pola zagrywki nie schodził Marcin Możdżonek, a prowadzenie rzeszowian szybko wzrosło (5:1). W końcu skutecznym atakiem z prawego skrzydła popisał się Jan Hadrava, ale problemów z pierwszą akcją nie mieli siatkarze z Podkarpacia, a mocnymi zbiciami raz po raz częstował przeciwników Gavin Schmitt (8:4). Po asie serwisowym Thibaulta Rossarda o czas dla swojego zespołu poprosił Andrea Gardini (6:11), ale i po powrocie na boisko z zagrywką Francuza nie poradził sobie Włodarczyk, a Asseco Resovia cały czas utrzymywała bezpieczną przewagę (15:10) i dopiero punktowy serwis Aleksandra Śliwki pozwolił jego ekipie zbliżyć się na cztery oczka (12:16). Młody przyjmujący chwilę później świetnie odnalazł się w ataku z szóstej strefy (13:17), skuteczności w pierwszej akcji nie tracili miejscowi i po zbiciu z przechodzącej piłki Rossarda trener Gardini po raz kolejny poprosił o czas dla swojego teamu (13:19). Spore zagrożenie w polu zagrywki stwarzał Rossard (21:14), a jego ekipa była coraz bliżej zwycięstwa w premierowej odsłonie (24:17). Akademicy z Olsztyna obronili pierwszą piłkę setową (19:24), ale przez blok rywali przedarł się Schmitt i zakończył tę partię (25:19).Pierwsze momenty kolejnej odsłony były bardziej wyrównane (2:2), a goście na boisku pojawili się w dość zmienionym składzie. Rzeszowianie psuli jednak o wiele więcej zagrywek, swoją skuteczność z premierowej partii zgubił Schmitt (7:8), ale dobrą dyspozycję w polu serwisowym utrzymał Rossard (9:8). Po błędzie ustawienia przeciwników dwupunktowa przewaga przypadła rzeszowianom (11:9). Jedną z niewielu dłuższych akcji wygrali goście (12:13), jednak nadal sytuacyjna przewaga należała do wicemistrzów Polski (15:12). O przerwę poprosił Andrea Gardini, jego podopiecznym i po powrocie na boisko zdarzały się proste błędy (13:18). Tych nie uniknęli i siatkarze Andrzeja Kowala (20:17), ale kolejną dłuższą wymianę kiwką skończył Marko Ivović (22:17). Ekipa z Warmii i Mazur się nie poddawała, a imponujący blok na swoim vis a vis postawił Jakub Kochanowski (20:23). To jednak nie wystarczyło, aby doprowadzić do wyrównanej końcówki i autowy atak gości zakończył drugiego seta (21:25).

Otwarcie kolejnej odsłony znów należało do Asseco Resovii (2:0), ale błędy miejscowego teamu wyrównały stan na tablicy wyników (4:4). Obie ekipy nie ustrzegły się pomyłek, ale lepiej radzili sobie z nimi wicemistrzowie Polski, którzy po dwóch asach serwisowych Dawida Dryi mieli już 5 oczek więcej na swoim koncie (10:5). Drużyna z Podkarpacia odnalazła swój rytm (13:7), a po drugiej stronie siatki szalał Aleksander Śliwka (8:14). Pojedyncze dobre akcje nie pozwoliły jednak olsztynianom zmniejszyć swoich strat (9:16), a płynność gry leżała po stronie rzeszowian (20:12). Andrea Gardini próbował jeszcze interweniować i jego zawodnicy odpłacili się dwoma oczkami zdobytymi pod rząd (14:20). Przy serwisie Śliwki AZS Olsztyn zmniejszy swoje straty (17:21), skuteczne zbicie powracającego do zespołu Thomasa Jaeschke pozwoliło gospodarzom zrobić przejście. Rozkojarzeni gracze Asseco Resovii nie poradzili sobie także z zagrywką Hidde Boswinkela i gości mieli już tylko dwa oczka mniej (21:23). Potrójny, olsztyński blok zatrzymał Schmitta (22:23) i dopiero zbicie Ivovicia dało jego drużynie piłkę meczową, a całe spotkanie zakończył błąd przyjęcia Ezequiela Palaciosa (22:25).

Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn 3:0
(25:19, 25:21, 25:22)

Składy zespołów:
Asseco Resovia: Nowakowski, Ivović (12), Rossard (12), Drzyzga (1), Schmitt (16), Możdżonek (5), Wojtaszek (libero) oraz Dryja (5), Schoeps (2), Jaeschke (1) i Masłowski (libero)
AZS Olsztyn: Hadrava (2), Pliński (4), Kochanowski (8), Śliwka (13), Woicki, Włodarczyk (1), Żurek (libero) oraz Boswinkel (6), Makowski (1), Palacios (4), Zniszczoł (1) i Zabłocki (libero)

Zobacz również:
Wyniki 1/8 Pucharu Polski siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved