Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Poznański zaciąg w Wilkach Wilczyn

Siatkarze Wilków Wilczyn dopiero rozpoczęli przygotowania do sezonu. Trzon zespołu został utrzymany, ale dołączyło do niego trzech graczy AZS-u UAM Poznań oraz przyjmujący z Wrześni. Podopieczni Tomasza Robaka mają w planach rozegranie sparingów z Chrobrym Głogów oraz wzięcie udziału w turnieju w Słupcy.

W przerwie w Wilkach Wilczyn zaszło kilka zmian, ale trzon zespołu został utrzymany. Kontrakty z wielkopolskim zespołem przedłużyli: Kamil Radzikowski i Ireneusz Kwiatkowski (atakujący), Błażej Płomiński (rozgrywający), Michał Muszyński (libero), Damian Nowak i Marcin Szczechowicz (przyjmujący), a także dwaj środkowi – Tomasz Kotecki i Wojciech Paniączyk. Niewykluczone jednak, że w nadchodzącym sezonie niektórzy gracze zmienią pozycje, w szczególności chodzi o Szczechowicza i Muszyńskiego. – Michał robi się coraz silniejszy, coraz bardziej dynamiczny, więc chciałbym przestawić go na przyjęcie. Na początku sezonu zagra pewnie na libero na spółkę z Marcinem Szczechowiczem. Chcielibyśmy, aby ci zawodnicy zamienili się pozycjami albo przynajmniej się wspierali – powiedział Tomasz Robak, który nadal będzie zasiadał na ławce trenerskiej ekipy z Wielkopolski.Nie zabraknie w niej jednak także nowych twarzy. Największe grono zawodników przyszło do Wilczyna z AZS-u UAM Poznań, który w minionych rozgrywkach zaszedł aż do turnieju finałowego II ligi. Na taki ruch zdecydowali się: Radosław Róg (środkowy), Łukasz Lewicki (rozgrywający) oraz Krystian Rabiega (przyjmujący). Sporym wzmocnieniem Wilków powinno być pozyskanie Adama Banasiaka, który ostatnio bronił barw pierwszoligowego Krispolu Września. Siatkarz ten znany jest ze stabilnego przyjęcia oraz mocnej i regularnej zagrywki. Ponadto przygotowania z zespołem zaczął Karol Zimniak, który jest wychowankiem Chemika Bydgoszcz. Być może on także zasili szeregi drużyny prowadzonej przez trenera Robaka.

Wilczynianie przygotowania rozpoczęli dopiero 21 sierpnia, a wszystko dlatego, że rozgrywki ligowe rozpoczną tydzień później niż pozostałe zespoły w pierwszej grupie. – Zdecydowaliśmy się zacząć przygotowania później, bo pierwszy mecz ligowy zagramy dopiero w październiku, także postanowiliśmy dać chłopakom więcej oddechu, tym bardziej że niektórzy chłopacy grali w siatkówkę plażową, a wcześniej mieli za sobą długi sezon halowy, grając niemal do końca czerwca – skomentował szkoleniowiec Wilków, które mają w planach udział w turnieju towarzyskim, który w połowie sierpnia odbędzie się w Słupcy, chcą też rozegrać sparingi z Chrobrym Głogów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved