Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Poznaliśmy wszystkich uczestników Ligi Światowej

Poznaliśmy wszystkich uczestników Ligi Światowej

fot. archiwum

Po zapowiadanej zmianie formuły w  Lidze Światowej w 2016 roku po raz pierwszy w historii zagra 36 zespołów, podzielonych na trzy dywizje po dwanaście reprezentacji. Do drużyn grających już w tych rozgrywkach dołączą między innymi reprezentacje Niemiec, Słowenii czy Kataru.

W 2016 roku najważniejszym turniejem są igrzyska olimpijskie, które odbędą się w Rio de Janeiro. Między innymi z tego względu zdecydowano się na zmianę sposobu rozgrywania Ligi Światowej. W najbliższym sezonie reprezentacyjnym dywizje, na które podzielone zostały drużyny, rozegrają fazę interkontynentalną w zaledwie trzy tygodnie. Dywizja III zagra dwa turnieje: pierwszy w dniach 17-19 czerwca. a drugi tydzień później. Rozgrywki dwóch pozostałych dywizji trwać będą o tydzień dłużej. W każdym tygodniu drużyny zostaną podzielone na mniejsze grupy po cztery reprezentacje i w takich składach zagrają w turnieju systemem każdy z każdym.

Zarówno w III, jak i II dywizji w finale zagrają cztery reprezentacje (trzy najlepsze oraz gospodarz), decydujące mecze grupy III odbędą się od 1 do 3 lipca, a grupy II tydzień później. W finale elity, który potrwa od 13 do 17 lipca, zagra sześć zespołów (pięć najlepszych oraz gospodarz) podzielonych na dwie grupy, w której zagrają systemem każdy z każdym. Najlepsze reprezentacje po tej fazie rozegrają mecze półfinałowe oraz finałowe. Gospodarze finałów nie są jeszcze znani.Polacy pozostają w elicie Ligi Światowej. W dywizji I oprócz naszej reprezentacji zagrają zwycięzcy poprzedniej edycji – Francuzi oraz Serbowie, Amerykanie, Włosi, Australijczycy, Brazylijczycy, Rosjanie, Irańczycy, a także grający w zeszłym sezonie w drugiej dywizji Bułgarzy, Belgowie i Argentyńczycy. Biało-czerwoni będą organizować turniej w dniach 24-26 czerwca, do Polski przyjadą wtedy Francuzi, Rosjanie oraz Argentyńczycy. Pozostałe turnieje z udziałem Polaków odbędą się w Rosji oraz Francji. Obok tych reprezentacji gospodarzami pozostałych spotkań będą Australijczycy, Brazylijczycy, Włosi, Serbowie, Amerykanie i Irańczycy.

Do dywizji II z dzikimi kartami awansowali gracze zeszłorocznej dywizji III: Chiny, Turcja, Słowacja oraz Egipt, a stawkę uzupełnią: Holendrzy, Portugalczycy, Japończycy, Koreańczycy, Finowie, Kubańczycy, Kanadyjczycy oraz Czesi. Gospodarzami turniejów rozegranych w pierwszym tygodniu są Turcy, Finowie oraz Czesi, w drugim: Słowacy, Egipcjanie i Kanadyjczycy, natomiast ostatnie mecze odbędą się w Korei, Chinach oraz Portugalii.

Chociaż pierwotnie w dywizji III miało zagrać osiem drużyn, FIVB zdecydowało się na poszerzenie również tej grupy. Z tego względu obok zeszłorocznych uczestników: Tunezji, Wenezueli, Grecji, Czarnogóry, Kazachstanu, Meksyku, Portoryko i Hiszpanii powalczą debiutanci: Słowenia, Niemcy (po rocznej przerwie wracają do LŚ, dlatego zostali przydzieleni do trzeciej dywizji) , Chińskie Tajpej, a także Katar. W tej grupie nie wyłoniono jeszcze gospodarzy poszczególnych turniejów.

 

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved