Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Poznaliśmy wszystkich ćwierćfinalistów Pucharu Polski siatkarek

Poznaliśmy wszystkich ćwierćfinalistów Pucharu Polski siatkarek

fot. Łukasz Krzywański

Chociaż w I fazie rundy zasadniczej w Lidze Siatkówki Kobiet zostały jeszcze do rozegrania cztery spotkania, to już dziś znamy wszystkich ośmiu ćwierćfinalistów Pucharu Polski siatkarek. Do SAN Pajdy Jarosław i NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki dołączyło sześć najlepszych zespołów ekstraklasy. Mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na 12 lutego 2020 roku.

Wcześniej w kwalifikacjach z udziałem drużyn z niższych lig wyłoniono dwa zespoły, które awansowały bezpośrednio do ćwierćfinału Pucharu Polski siatkarek. Możliwość gry z drużyną z ekstraklasy na tym etapie rozgrywek czeka na beniaminka I ligi kobiet – SAN-Pajdę Jarosław, oraz drugoligowy NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.Do tych zespołów dołączy sześć najlepszych drużyn Ligi Siatkówki Kobiet po I fazie rundy zasadniczej. Sprawę utrudnia nieco fakt, że rozegrane awansem zostały już mecze 12. i 13. kolejki. Aby uzyskać tabelę tylko I fazy, należy drużynom odjąć punkty za mecze rozegrane w tych właśnie kolejkach. Okazuje się, że chociaż do zakończenia I rundy pozostały jeszcze cztery spotkania, to już znamy ćwierćfinalistów Pucharu Polski siatkarek.

Są wśród nich oczywiście Grupa Azoty Chemik Police i Developres SkyRes Rzeszów, które zdecydowania prowadzą w ligowej tabeli i uciekły reszcie stawki. W ćwierćfinale znajdą się również oba łódzkie zespoły – zarówno Grot Budowlani Łódź jak i ŁKS Commercecon Łódź nie mogą już wypaść z czołowej szóstki. O Puchar Polski powalczy w tym sezonie również DPD Legionovia, która świetnie spisuje się w lidze, a w tabeli I rundy jest na 4. miejscu z szansami na… trzecie. Stawkę ćwierćfinalistów uzupełnią siatkarki BKS-u Stali Bielsko-Biała, które ostatnią wygraną z ŁKS-em zapewniły sobie przynajmniej 6. miejsce po I rundzie.

Pozostałych zespołów LSK w tym sezonie zabraknie w Pucharze Polski. Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się zapewne w styczniu. Cztery pierwsze zespoły (Chemik, Developres, Budowlani i Legionovia) zostaną rozstawione, do nich dolosowane będą pozostałe drużyny. Mecze odbędą się w hali klubu, który zajmuje wyższe miejsce w LSK (w przypadku meczu drużyn z ekstraklasy) lub też w hali drużyny z niższej ligi (w przypadku NOSiR-u i SAN-Pajdy). Stąd też wiadomo już, że zarówno ŁKS Commercecon jak i BKS Stal swoje mecze rozegrają na wyjeździe, a w ćwierćfinale możliwe są również derby Łodzi.

Mecz ćwierćfinałowe w kalendarzu zaplanowane zostały na 12 lutego 2020 roku. Turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych drużyn odbędzie się 7 i 8 marca.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved