Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Poznaliśmy terminy i rywali w przyszłorocznej Lidze Narodów siatkarek i siatkarzy

Poznaliśmy terminy i rywali w przyszłorocznej Lidze Narodów siatkarek i siatkarzy

fot. Michał Szymański

Poznaliśmy terminy i skład turniejów przyszłorocznej Ligi Narodów. Nasze siatkarki zagrają w Polsce jeden z pięciu turniejów, a ich rywalkami w dniach 9-11 czerwca będą Niemki, Brazylijki i reprezentacja Tajlandii. Męska reprezentacja Polski będzie gospodarzem dwóch turniejów Ligi Narodów. 22-24 maja do naszego kraju przyjadą Serbowie, Włosi i Słoweńcy, a 5-7 czerwca gościć będziemy Chińczyków, Brazylijczyków i Bułgarów.

Przyszłoroczna Liga Narodów siatkarek rozpocznie się 19 maja. W pierwszym terminie biało-czerwone polecą do Włoch, gdzie zmierzą się oprócz gospodyń również z Turczynkami i Serbkami. Tydzień później nasze siatkarki zagrają w Belgii z Żółtymi Tygrysicami, Koreą Południową i Dominikaną. Na początku czerwca czeka je wyprawa do Kanady, gdzie przylecą również siatkarki z Holandii i Japonii. W czwartej turze rozgrywek to Polska będzie gospodarzem turnieju, a do nasze kraju przyjadą reprezentacje Niemiec, Tajlandii i Brazylii. W ostatnim turnieju rundy interkontynentalnej biało-czerwone zagrają w Chinach z gospodyniami, reprezentacją Rosji i Amerykankami.Skład i terminy turniejów Ligi Narodów siatkarek:

W Lidze Narodów siatkarzy nasi reprezentanci rozegrają w Polsce dwa turnieje. Pierwszy już w dniach 22-24 maja, kiedy to podejmą zespoły Serbii, Włoch i Słowenii. W kolejny weekend wyjadą do Rosji, gdzie oprócz Sbornej ich rywalami będą Amerykanie i Australijczycy.  W dniach 5-7 czerwca w kolejnym turnieju na terenie naszego kraju gościć będziemy reprezentację Chin, Brazylię i Bułgarię, a tydzień później biało-czerwoni wylecą do Japonii, gdzie zmierzą się z gospodarzami, Niemcami i Kanadą. Ostatni turniej rundy interkontynentalnej nasi siatkarze zagrają we Francji, a ich rywalami będą reprezentanci Iranu, Argentyna i oczywiście zespół Trójkolorowych.

Skład i terminy turniejów Ligi Narodów siatkarzy:

źródło: fivb.org

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved