Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Poznaliśmy skład grup II ligi kobiet

Poznaliśmy skład grup II ligi kobiet

41 drużyn rywalizować będzie w czterech grupach II ligi kobiet w sezonie 2019/2020. Pojawiło się kilka nowych zespołów, kilka zniknęło ze szczebla centralnego (w tym dwóch spadkowiczów z I ligi kobiet). Pewnym fenomenem jest Łaskovia Łask, która mimo dwukrotnego spadku z II ligi cały czas w niej będzie występować.

Do rozgrywek II ligi kobiet w sezonie 2019/2020 nie zgłosił się żaden ze spadkowiczów z I ligi – w rozgrywkach nie zobaczymy więc ani WTS-u Włocławek ani Mazovii Warszawa. Pierwsze mecze w grupie 1 i 2 rozegrane zostaną 28 września, rywalizacja w grupie 3 i 4 rozpocznie się tydzień później.Nowością będzie rezygnacja z ćwierćfinałów play-off, o awans do turniejów finałowych będą grały tylko drużyny z miejsc 1-4 po rundzie zasadniczej. W play-off i play-out nie będą uczestniczyły zespoły SMS-u Police oraz SMS-u PZPS Szczyrk. O utrzymanie powalczą cztery ostatnie drużyny po rundzie zasadniczej, a play-out wyłonią po jednym spadkowiczu z każdej grupy.

W grupie 1 zagra 11 zespołów, z czego dziewięć to drużyny, które rywalizowały na tym poziomie rozgrywkowym również w poprzednim sezonie. Nowymi klubami są GKS Wieżyca Stężyca oraz MKS Sokół Mogilno – zespoły te nie awansowały, do II ligi dostały się w inny sposób. Zabraknie APS-u Rumia, który spadł do ligi wojewódzkiej oraz wycofanego z rozgrywek Orła Malbork. Do rozgrywek nie zgłosiła się również Gdyńska Akademia Siatkówki, która wywalczyła awans z ligi wojewódzkiej.

Również 11 zespołów wystąpi w grupie 2. Nie zobaczymy wśród nich wycofanego z rozgrywek Dargfilu Tomaszów Mazowiecki, ale co ciekawe jest Łaskovia Łask, która już dwukrotnie z II ligi spadała, jednak cały czas w niej gra. Nowym zespołem w tej grupie będzie beniaminek, który w maju wywalczył awans – AZS LSW Warszawa, powracający na ten poziom rozgrywek po kilku latach nieobecności.

W grupie 3 rywalizować będzie 10 zespołów, zabraknie oczywiście Częstochowianki Częstochowa, która wywalczyła awans do I ligi oraz rezerw #VolleyWrocław, które spadły w minionym sezonie do ligi wojewódzkiej. Nie ma również TKS-u Tychy, który nie został zgłoszony do rozgrywek oraz Ambera Kalisz, w miejsce którego grać będzie MKS II Kalisz. PLKS Pszczyna i Płomień Sosnowiec zostały przeniesione do grupy 4, a stamtąd do grupy 3 przeniesiono Sokół Radzionków oraz SMS PZPS II Szczyrk. Nową drużyną jest również beniaminek, Chełmiec Wałbrzych, który awans do II ligi wywalczył w maju.

Tylko 9 zespołów zagra w grupie 4 drugiej ligi kobiet. Zabraknie zespołu SAN-Pajdy Jarosław, który wywalczył awans do I ligi, przeniesionych do grupy 3 Sokoła Radzionków i SMS-u II Szczyrk oraz Marby Sędziszów Małopolski, które nie zdołała utrzymać się w gronie drugoligowców. W ich miejsce w grupie 4 będą grały Płomień Sosnowiec i PLKS Pszczyna, przeniesione z grupy 3, beniaminek Poprad Stary Sącz oraz Wisła Kraków, która w II lidze znalazła się w inny niż sportowy sposób.

grupa 1:
UKŻPS COCCODRILLO Kościan
KS Spójnia Stargard
GKS Wieżyca Stężyca (w miejsce innego zespołu)
UKS ZSMS Poznań
Enea Energetyk II Poznań
Gedania Gdańsk
Energa MKS Truso Elbląg
KS Pałac II Bydgoszcz
SKF Forex Polska Politechnika Poznańska
MKS Sokół Mogilno (w miejsce innego zespołu)
SMS Police

grupa 2: 
NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki
UKS Chemik Olsztyn
AZS LSW Warszawa (beniaminek)
Ósemka Siedlce
Łaskovia Łask (w miejsce innego zespołu)
BAS Kombinat Budowlany Białystok
LTS Legionovia Legionowo
ESPES Sparta Warszawa
AZS AWF Warszawa
Krótka Mysiadło
PKMS Nike Węgrów

grupa 3:
KS Olimpia Jawor
UKS Jedynka Siewierz
MKS Dąbrowa Górnicza
MKS Polonia Świdnica
Silesia Volley Mysłowice
MGLKS Sobieski Oława
MKS Sokół Radzionków (przeniesiony z gr. 4)
MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych (beniaminek)
Energa MKS II Kalisz (w miejsce innego zespołu)
SMS PZPS II Szczyrk (przeniesiony z gr. 4)

grupa 4:
MKS Pogoń Proszowice
KPKS Halemba
ASOTRA MKS-MOS Płomień Sosnowiec (przeniesiony z gr. 3)
AZS UMCS Lublin
PLKS Pszczyna (przeniesiony z gr. 3)
TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski
CKiS Maraton Krzeszowice
MUKS SOS Poprad Stary Sącz (beniaminek)
TS Wisła Kraków (w miejsce innego zespołu)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved