Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Poznaliśmy pary 1/8 finału mistrzostw świata kadetek

Poznaliśmy pary 1/8 finału mistrzostw świata kadetek

Zakończyła się faza grupowa rozgrywanych w Kairze mistrzostw świata kadetek. Poznaliśmy 16 zespołów, które dalej walczyć będą o awans do ćwierćfinału. Wśród faworytów są zespoły, które jeszcze nie przegrały – Japonia, Włochy, Rosja oraz reprezentacja Chin, która wszystkie swoje mecze wygrała bez straty seta.

Świetnie w Kairze spisuje się reprezentacja kadetek Chin, która wygrała po raz czwarty i po raz czwarty nie straciła nawet seta. Azjatki pokonały tym razem 3:0 Portoryko i bez żadnych wątpliwości zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie. 16 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Mengjie Wu, o punkt mniej na swoim koncie miała Yushan Zhuang. Zespół Portoryko z jednym zwycięstwem na koncie również zakwalifikował się do 1/8 finału.

W ostatnim meczu grupy A, który decydował o 2. miejscu w tabeli, Brazylia w trzech setach poradziła sobie z reprezentacją Egiptu. Była to trzecia wygrana młodych Canarinhes, a niebagatelną rolę w tym zwycięstwie odegrała Ana Cristina De Souza, która punktowała 14 razy. Poza czołową szesnastką turnieju w tej grupie została drużyna Kamerunu, ale to było już wiadomo przed ostatnią serią spotkań.

grupa A:
Portoryko – Chiny 0:3
(16:25, 18:25, 18:25)
Brazylia – Egipt 3:0
(26:24, 25:16, 25:19)

Liderki grupy B, siatkarki z Włoch, w ostatnim swoim grupowym meczu dość niespodziewanie miały problemy z Meksykankami. Gdyby siatkarki z Ameryki Północnej rozstrzygnęły tie-breaka na swoją korzyść, awansowałyby do czołowej szesnastki turnieju kosztem Koreanek. Decydująca partia padła jednak łupem Azzurrich, które dzięki temu fazę grupową zakończyły z kompletem wygranych. Ponownie liderką włoskiego zespołu była Giorgia Frosini, która w tym meczu zdobyła 16 punktów.

Drugie miejsce w grupie B zajęły młode Amerykanki, które w ostatnim spotkaniu nie miały problemu z pokonaniem rywalek z Kanady. Zespół USA w żadnym z trzech setów nie pozwolił się nawet zbliżyć rywalkom do granicy 20 punktów, a po 7 oczek dla zwycięskiej drużyny zdobyły Jessica Mruzik, Devyn Robinson oraz Emily Londot.

grupa B:
Włochy – Meksyk 3:2
(25:15, 21:25, 22:25, 25:20, 15:12)
USA – Kanada 3:0
(25:10, 25:13, 25:16)

W grupie C rzutem na taśmę do czołowej szesnastki awansowały siatkarki Argentyny. Albicelestes dość niespodziewanie pokonały 3:0 Tajlandię i awansowały na trzecie miejsce w tabeli. Tajki spadły na miejsce czwarte, a poza szesnastką znalazł się zespół Białorusi, który pauzował w tej serii spotkań. DO wygranej i awansu poprowadziła swój zespół Bianca Cugno, która zapisała na swoim koncie 16 punktów.

W meczu decydującym o pierwszym meczu w grupie Rosjanki rozgromił w pierwszym secie zespół Rumunii 25:7. To jednak uśpiło zespół Sbornej, który przegrał dwie kolejne partie. Rosjanki ostatecznie wygrały ten mecz po tie-breaku i odniosły czwarte zwycięstwo z rzędu w turnieju. Najskuteczniejszymi zawodniczkami zwycięskiego zespołu był Natalia Slautina (16 pkt.) oraz Walerija Gorbunowa (15 pkt.).

grupa C:
Argentyna – Tajlandia 3:0
(25:13, 25:22, 25:15)
Rosja – Rumunia 3:2
(25:7, 24:26, 22:25, 25:20, 15:13)

W grupie D kwestia awansu do 1/8 finału została rozstrzygnięta już dzień wcześniej. W ostatnim meczu grupowym Turcja bez problemu w trzech setach pokonała najsłabszy w grupie zespół Demokratycznej Republiki Konga i dzięki temu zakończyła tę fazę turnieju na trzecim miejscu, spychając niżej Bułgarię. 13 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Hanife Nur Özaydinli.

Bez porażki fazę grupową zakończył młode Japonki, które w ostatnim spotkaniu pokonały 3:1 Bułgarię. W ostatnim secie rywalki zdołały zdobyć zaledwie 8 punktów. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Yoshino Nishikawa, która zdobyła dla zwycięskiej drużyny 18 punktów.