Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Poznaliśmy osiem najlepszych zespołów juniorek w Polsce

Poznaliśmy osiem najlepszych zespołów juniorek w Polsce

fot. Gwardia Wrocław

Zespoły Energa MKS SMS Kalisz,  ENEA Energetyk Poznań, Łaskovia Łask,  GKS Wieżyca 2011 Stężyca, ŁKS Siatkówka Żeńska Szkoła Gortata Łódź,  UKS Chemik SMS Olsztyn, LTS Legionovii Legionowo i Elite Volley Kraków awansowały do finałowego turnieju mistrzostw Polski juniorek, który odbędzie się od 25 do 29 marca. Zajęły one po dwa czołowe miejsca w zawodach półfinałowych, które od piątku do niedzieli rozgrywane były w Poznaniu, Stężycy, Olsztynie i Krakowie.

Bardzo emocjonujący turniej rozegrano w Stężycy, gdzie trzy zespoły zdobyły po pięć punktów. Najgorszy bilans setów miał KS Pałac Bydgoszcz i tego zasłużonego klubu w siatkówce młodzieżowej zabraknie w decydującej o medalach rozgrywce. – W turnieju w Stężycy nie było zdecydowanego faworyta – powiedział trener GKS Wieżycy 2011, Dawid Michor.  Do końca nie było jasne które zespoły zajmą dwa czołowe miejsca. Spotkania były zacięte, tie break gonił tie break. Mój zespół w trzech spotkaniach zagrał trzynaście setów. Na pewno Pałac nie odpadł w rywalizacji ze słabymi drużynami. Poziom turnieju w Stężycy był wysoki i towarzyszyła mu wysoka frekwencja na trybunach.Dawid Michor z zespołem GKS Wieżycy 2011 Stężycy pracuje od początku tego sezonu. Wcześniej trenował LTS Legionovię Legionowo, z którą zdobył trzykrotnie mistrzostwo Polski kadetek. Obecne jego podopieczne po raz pierwszy zagrają w finałach mistrzostw Polski juniorek. Siatkarki ze Stężycy nie zamierzają poprzestać na tym osiągnięciu. – Pojedziemy na wielki bal i nie zamierzamy wychodzić z sali przed północą – trener Michor obrazowo przedstawia aspiracje zespołu. – W turnieju finałowym ciężko wskazać faworyta. Jest bardzo dużo mocnych zespołów.

W turnieju w Poznaniu góą były dwa wielkopolskie zespoły. Energa MKS SMS Kalisz wyprzedził Eneę Energetyka Poznań. W Olsztynie siatkarki ŁKS-u Szkoły Gortata Łódź kwestię awansu rozstrzygnęły już w pierwszym dniu. Ostatniego dnia dołączył do nich zawodniczki UKS-u Chemika SMS Olsztyn. W Krakowie w meczu o pierwsze miejsce LTS Legionovia pokonała 3:1 Elite Volley Kraków – oba te zespoł zagrają w turnieju finałowym.

Zobacz również:
Wyniki i tabela turniejów półfinałowych MP juniorek

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved