Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Poznaliśmy niemal wszystkich organizatorów turniejów finałowych MMP

Poznaliśmy niemal wszystkich organizatorów turniejów finałowych MMP

fot. pzps.pl

Poznaliśmy organizatorów turniejów finałowych mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Większość z finałów rozegranych zostanie w województwie warmińsko-mazurskim. Dębica, Kętrzyn, Szczytno, Olecko i Giżycko te miasta będą organizatorami tegorocznych finałów młodzieżowych mistrzostw Polski. Wciąż nieznany jest organizator turnieju młodzików.

Osiem najsilniejszych ekip w rywalizacji juniorów zawita do województwa podkarpackiego i w Dębicy będzie rywalizować o tytuł mistrza kraju. To nie pierwszy raz kiedy PZPS zdecydował się na współpracę z tym miastem. W latach wcześniejszych Dębica organizowała między innymi MP juniorek i MP młodziczek. Miasto może poszczycić się także znanymi ambasadorami, a dębiczaninem z krwi i kości jest między innymi Rafał Buszek, mistrz świata z 2014 roku. Turniej finałowy MP juniorów odbędzie się w dniach 10-14 kwietnia.



Reprezentację juniorek w tym sezonie czeka nie lada wyzwanie – mistrzostwa świata U20 w Meksyku. Idealną okazją dla trenera Waldemara Kawki, do wyłowienia prawdziwych „perełek” do kadry narodowej będą finały mistrzostw Polski juniorek, które w tym roku zawitają na Warmię i Mazury. Kętrzyn już po raz kolejny będzie miał okazję sprawdzić się w roli organizatora, z czego dotychczas wywiązywał się perfekcyjnie. Turniej finałowy MP juniorek odbędzie się w dniach 10-14 kwietnia.

Również na Warmii i Mazurach swoją rywalizację stoczą kadeci, którzy zmierzą się w Szczytnie –  mieście znanym między innymi dzięki Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolne. Jesteśmy pewni, że organizatorzy staną na wysokości zadania i zaserwują nam niezapomniany turniej. Rozgrywki finałowe o tytuł mistrza Polski kadetów odbędą się w dniach 8-12 maja.

W Olecku swoje zmagania stoczą kadetki. Miasto z województwa warmińsko-mazurskiego jest wieloletnim partnerem PZPS i ma w swoim dorobku między innymi organizację MP kadetów w 2017, a w grudniu minionego roku – Mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA) U14, w których reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce. Turniej finałowy MP kadetek odbędzie się w dniach 1-5 maja.

W Giżycku z kolei poznamy mistrzynie Polski młodziczek, które w tym warmińsko-mazurskim mieście stoczą swoją rywalizację. Właśnie w tej miejscowości trenowała w zeszłym roku reprezentacja Polski juniorek, która niedługo potem sięgnęła po brązowe medale mistrzostw Europy. W kontekście Giżycka, ciężko także pominąć Jakuba Kochanowskiego – mistrza świata 2018, urodzonego właśnie w tym mieście. Turniej finałowy MP młodziczek odbędzie się w dniach 10-12 maja.

Polski Związek Piłki Siatkowej zdecydował się przedłużyć konkurs na organizatora turnieju finałowego mistrzostw Polski młodzików. Zgłoszenia będzie można nadsyłać do 31 marca 2019 włącznie.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved