Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Poznaliśmy miasta siatkarskiego mundialu

Poznaliśmy miasta siatkarskiego mundialu

fot. CEV

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) podała dwa ostatnie miasta, w których odbędą się mecze mistrzostw świata siatkarzy w 2022 roku. Są to Jarosław i Kemerowo. W tym ostatnim swoją siedzibę ma mistrz kraju Kuzbass. Wcześniej było wiadomo, że spotkania tego czempionatu zostaną rozegrane w Moskwie, Sankt Petersburgu, Kaliningradzie, Krasnojarsku, Kazaniu, Jekaterynburgu, Ufie i Nowosybirsku.

Kemerowo i Jarosław są to miasta z mocną siatkarską kulturą, które gotowe są przyjąć tę fantastyczną rywalizację w 2022 roku – powiedział prezydent FIVB, Ary Graça. – Sportowcom i kibicom będzie zagwarantowane najlepsze przyjęcie w dziesięciu miastach mistrzostw świata. Rosja jest krajem, który lubi siatkówkę i ma doskonałe doświadczenie w organizacji międzynarodowych imprez sportowych i nie mamy wątpliwości, że ten kraj zorganizuje znakomity turniej. Przeprowadzenie czempionatu w dziesięciu miastach całej Rosji umożliwi kibicom obejrzenie siatkówki na najwyższym poziomie.Prezydent FIVB podkreślił, że „mistrzostwa świata to nie tylko doskonała możliwość zaprezentowania rosyjskiej gościnności i świetnej organizacji, ale również przyciągnięcie kolejnego pokolenia fanów siatkówki.” – Chcemy stworzyć niezapomniane chwile, które zainteresują naszą dyscypliną sportu ludzi w Rosji i całym świecie. Zauważyliśmy wzrost zainteresowania siatkówką po sukcesach męskiej reprezentacji Rosji w Lidze Narodów w 2018 i 2019 roku i z niecierpliwością oczekujemy na duże wydarzenie sportowe, które spodoba się całej siatkarskiej rodzinie – powiedział szef Rosyjskiej Federacji Siatkówki (WFW) Stanisław Szewczenko.

Mistrzostwa świata siatkarzy w Rosji odbędą się od 26 sierpnia do 11 września 2022 roku. Złotego medalu bronić będzie reprezentacja Polski, zdobytego w 2018 roku na boiskach Bułgarii i Włoch.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved