Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Poznaliśmy finalistów ME kadetek

Poznaliśmy finalistów ME kadetek

fot. Tomasz Tadrała

W niedzielę poznaliśmy 12 drużyna, które w kwietniu powalczą w Bułgarii o mistrzostwo Europy kadetek. Oprócz gospodyń w turnieju finałowym zobaczymy drużyny z Rumunii, Słowenii, Turcji, Białorusi, Włoch, Rosji, Serbii, Ukrainy oraz Holandię, Niemcy i Węgry. Wśród najlepszych zabrakło reprezentacji Polski, chociaż Polki 5 lat temu zdobywały złoty medal w tej kategorii wiekowej.

Zakończyły się kwalifikacje do mistrzostw Europy kadetek, które odbędą się w kwietniu w Bułgarii. Oprócz gospodyń zagra w nim 11 ekip, które wyłoniono w ośmiu turniejach kwalifikacyjnych. W grupie A w rumuńskim Ploesti bezkonkurencyjne były gospodynie. Rumunki w pokonanym polu pozostawiły Belgię, Szwajcarię oraz Szwecję, notując komplet zwycięstw i tracąc zaledwie jednego seta. Grupę B wygrały Włoszki, które w meczu decydującym o awansie pokonały 3:1 reprezentację Polski. Podopieczne trenera Andrzeja Pecia zajęły wprawdzie drugie miejsce, ale punkt stracony w meczu z Chorwacją spowodował, że zabrakło ich w gronie trzech zespołów z drugich miejsc, które mogły cieszyć się z awansu.Grupę C w Ołomuńcu wygrały młode siatkarki ze Słowenii, które wygrały wszystkie swoje mecze. Słowenki straciły wprawdzie punkt w ostatnim meczu z gospodyniami turnieju, ale pewnie wywalczyły awans do turnieju finałowego. Tylko trzy zespoły rywalizowały w grupie D w rosyjskiej Anapie. Rosjanki pokonały kolejno 3:0 Finlandię i 3:1 Francję, zapewniając sobie podobnie jak Słowenia awans do kwietniowych finałów. Trzy drużyny grały również w serbskiej Rumie i tu także najlepsze okazały się gospodynie. Serbki pokonały 3:0 Estonię i 3:1 Holandię i awansowały z pierwszego miejsca. Do finału dostały się również młode siatkarki z Holandii, które awansowały z drugiego miejsca.

W grupie F na Czerkasach Ukraina pokonała 3:1 Grecję i 3:0 Łotwę, zajmując pierwsze miejsce w grupie. Ukrainki znalazły się więc w gronie 12 najlepszych ekip w tej kategorii wiekowej w Europie. W Miszkolcu bezkonkurencyjne były Turczynki, które wygrały wszystkie trzy mecze bez straty seta. Na drugim miejscu uplasowały się reprezentantki Węgier i one również zagrają w turnieju finałowym. Dwa zespoły awansowały również z grupy H, która swoje mecze rozgrywała w niemieckim Kienbaum. Komplet punktów zdobyły młode siatkarki Białorusi, które wygrały wszystkie spotkania. Na drugim miejscu uplasowały się Niemki, wyprzedzając Izrael i Danię i one również awansowały do finałów mistrzostw Europy.

Finaliści ME kadetek:
Bułgaria
Rumunia
Słowenia
Turcja
Białoruś
Rosja
Włochy
Serbia
Ukraina
Holandia
Niemcy
Węgry

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved