Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pożegnanie z trenerem również w Cuprum Lubin

Pożegnanie z trenerem również w Cuprum Lubin

Na większe zmiany kadrowe zanosi się w Cuprum Lubin, z którym po trzech latach współpracy rozstał się Gheorghe Cretu, architekt ostatnich sukcesów miedziowych. Pod jego wodzą klub z Lubina stał się jedną z najlepszych marek w PlusLidze, zdolną do nawiązania walki z czołowymi drużynami elity. Wcześniej z Cuprum rozstał się też Grzegorz Łomacz.

Gheorghe Cretu niemal od podstaw zbudował siłę lubińskiej drużyny. Przejął ją po awansie do PlusLigi, a z każdym kolejnym sezonem coraz mocniej zaznaczała ona swoją obecność w czołówce. Kończące się rozgrywki zakończyła na szóstym miejscu, ale na przestrzeni całego sezonu zaprezentowała stabilną i równą formę, będąc groźnym przeciwnikiem nawet dla Asseco Resovii czy ZAKSY. Nadszedł jednak czas na zmiany w szeregach miedziowych. Klub opuści bowiem nie tylko rumuński szkoleniowiec, ale także „mózg” Cuprum, czyli Grzegorz Łomacz.Praca trenera Cretu zaowocowała powołaniami do kadry narodowej właśnie Grzegorza Łomacza czy Łukasza Kaczmarka, a wielu innych zawodników rozwinęło znacznie swoje umiejętności, jak na przykład Robert Täht, który stał się wyróżniającym zawodnikiem PlusLigi. – Dziękując za trzy lata ciężkiej pracy w Lubinie, życzymy trenerowi Cretu dalszych sukcesów zawodowych i wiele satysfakcji z realizacji swojej życiowej pasji. Niech sprzyja mu sportowe szczęście – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Przypomnijmy, że w rozpoczynającym się dopiero okienku transferowym zanosi się na spore przetasowania na ławkach trenerskich poszczególnych zespołów. Wiadomo już, że większość czołowych ekip PlusLigi w kolejnych rozgrywkach poprowadzą nowi trenerzy.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved