Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Pożegnanie sztabu szkoleniowego w Atomie Treflu

Pożegnanie sztabu szkoleniowego w Atomie Treflu

Po ostatnich informacjach o sporych zmianach, jakie po ostatnim sezonie dotknęły ekipę Atomu Trefla Sopot, klub poinformował o kolejnych rozstaniach. W nadchodzącym sezonie członkami sztabu szkoleniowego PGE Atomu Trefla Sopot nie będą już Piotr Graban, Vasja Samec-Lipicer, Fabio Gabban oraz Marek Adamski.

 



Piotr Graban był jedną z najdłużej pracujących w sopockim klubie postaci. Do sztabu sopockiej drużyny dołączył w trakcie sezonu 2012/2013 jako asystent trenera Adama Grabowskiego. Kilka miesięcy później ten duet trenerski wywalczył wraz z drużyną złoty medal mistrzostw Polski. Pochodzący z Gdańska szkoleniowiec pozostał w sztabie zespołu, który rok później prowadził jako jeden z dwóch asystentów trenera Teuna Buijsa. Ten czas zakończył się zdobyciem brązowego medalu MP. Od roku 2014 był razem z Vasją Samec-Lipicerem asystentem trenera Lorenzo Micellego. Tu jako członek sztabu szkoleniowego sięgał po dwa srebrne medale mistrzostw Polski oraz krajowy puchar.

Vasja Samec-Lipicer dołączył do sztabu trenerskiego w roku 2014. Po części także jego dziełem są zatem sukcesy z sezonu 2014/2015 oraz 2015/2016, czyli dwa medale MP oraz Puchar Polski.

Fabio Gabban już wcześniej w sezonach 2010/2011 oraz 2011/2012 był statystykiem sopockiego zespołu i zdobył z nim wicemistrzostwo oraz mistrzostwo kraju. Do Sopotu powrócił także w roku 2014 i pracował w nim aż do końca minionego sezonu. Podobnie jak Micelli oraz Samec-Lipicer, Gabban może wpisać do swojego CV dwa wicemistrzostwa kraju oraz Puchar Polski.

W sztabie zespołu nie zobaczymy także Marka Adamskiego. W asyście Beaty Kachnowskiej był on odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne zespołu na przestrzeni sezonu 2015/2016.

– Klub serdecznie dziękuje za wkład oraz poświęcenie związane z budowaniem zespołu oraz życzy powodzenia na dalszych ścieżkach kariery – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved