Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Powrót Przemysława Czauderny do BBTS-u?

Powrót Przemysława Czauderny do BBTS-u?

fot. BBTS

Roszady międzysezonowe ruszyły na dobre nie tylko w klubach z plusligowej czołówki, ale także w tych z dołu tabeli polskiej siatkarskiej ekstraklasy. W ostatnim czasie coraz głośniej jest o zmianach na pozycji libero w szeregach dwunastej drużyny, czyli BBTS-u Bielsko-Biała. Zespół ze stolicy Podbeskidzia ma opuścić utytułowany kanadyjski zawodnik, Daniel Lewis, a jego miejsce ponoć ma zająć powracający z Danii Przemysław Czauderna.

24-lata i doświadczenie w grze na europejskich parkietach zdobyte w barwach brązowego medalisty duńskich boisk – tak można powiedzieć o Przemysławie Czaudernie, który najprawdopodobniej bliski jest podpisania kontraktu w BBTS-ie Bielsko-Biała. Oznaczałoby to, że młody libero powróciłby na łono macierzystego zespołu, w którego barwach w PlusLidze grał przez dwa sezony. Opuścił go tuż przed rozgrywkami 2015/2016 i przeniósł się do Danii, by tam w szeregach Ishoj Volley zdobywać doświadczenie na europejskich parkietach.W przypadku realizacji podobnego scenariusza w zespole ze stolicy Podbeskidzia zastąpiłby tym samym Daniela Lewisa, 40-letniego libero z Kanady, który przez ostatnie miesiące stał na straży przyjęcia zespołu Krzysztofa i Andrzeja Stelmachów. Brak planów związanych z przedstawicielem Kraju Klonowego Liścia potwierdził w jednym z wywiadów Piotr Pluszyński. W zestawieniu najlepszych zawodników na swojej pozycji doświadczony libero zajął bowiem dopiero 11. pozycję, w końcówce rozgrywek będąc zastąpionym przez swojego nominalnego zmiennika, Łukasza Koziurę (numer 4 w rankingach).

To początek roszad w BBTS-ie Bielsko-Biała. Kontrakt na przyszły sezon prawdopodobnie podpisze duet trenerski, spekuluje się, że w szeregach 12. teamu sezonu 2015/2016 pozostaną także Sergiej Kapelus, Kamil Kwasowski, wspomniany Koziura czy też Bartłomiej Krulicki. Nie wiadomo, co będzie dalej, jeżeli chodzi o rozegranie drużyny z Podbeskidzia oraz atak. Dużo mówi się natomiast o przeniesieniu się Mateusza Sacharewicza  do któregoś z wyżej notowanych klubów PlusLigi.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

Co dalej z limitami dla obcokrajowców w Polsce?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved