Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Powrót Kacpra Popika do Bielska-Białej

Powrót Kacpra Popika do Bielska-Białej

fot. Klaudia Piwowarczyk

BBTS Bielsko-Biała odkrywa kolejne karty przed sezonem 2019/2020. Na powrót do rodzinnego miasta zdecydował się Kacper Popik, który wraz z Jarosławem Macionczykiem będzie odpowiadał za rozegranie w drużynie z Beskidów. Do drużyny BBTS-u dołączył również atakujący Mateusz Frąc. 27-letni siatkarz w poprzednim sezonie grał w UKS Mickiewicz Kluczbork.

Kacper Popik urodził się w Bielsku-Białej. W przeszłości występował w takich klubach jak: Norwid Częstochowa, BBTS Bielsko-Biała (2011/2012), MCKiS Jaworzno, UMKS Kęczanin Kęty, KPS Siedlce. W 2017 roku do spółki z Jarosławem Macionczykiem wprowadził do siatkarskiej ekstraklasy Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Po dwóch sezonach przeniósł się do Kluczborka, z którym przegrał rywalizację play-out z Tauronem AZS Częstochowa. – Liczymy na Kacpra, znamy jego umiejętności i wiemy, że będzie ważną częścią naszego zespołu. Podpisaliśmy dwuletni kontrakt z opcją dalszego przedłużenia – mówi Mirosław Krysta, prezes BBTS-u Bielsko-Biała.Po kilku latach przerwy Popik wraca wiec do Bielska-Białej. Zawodnik nie ukrywa radości z tego, że ponownie będzie bronił barw BBTS-u. – Cieszę się, że wracam do rodzinnego miasta. Mam nadzieję, że osiągniemy bardzo dobry wynik w tym sezonie i wszyscy kibice będą zadowoleni – powiedział nowy rozgrywający zespołu z Bielska-Białej, który zapowiada walkę o wysokie cele. – O chłopakach jeszcze zbyt wiele nie mogę powiedzieć, bo za bardzo się nie znamy. Ale myślę, że będziemy mieli bardzo doświadczony zespół. Będziemy walczyli o jak najwyższe cele – zakończył Kacper Popik.

Drugim siatkarzem występującym na pozycji atakującego przez najbliższe dwa sezony będzie Mateusz Frąc. 27-letni siatkarz w poprzednim sezonie grał w UKS Mickiewicz Kluczbork. Występujący z numerem 12 na koszulce Mateusz Frąc urodził się 4 listopada 1991 roku w Jeleniej Górze. W poprzednich sezonach występował w drużynach Aqua Zdrój Wałbrzych, Lechia Tomaszów Mazowiecki, UKS Mickiewicz Kluczbork. W zakończonych rozgrywkach wystąpił w 30 meczach, w których zdobył 434 punkty. Z dorobkiem 58 asów serwisowych uplasował się na 2 miejscu w rankingu najlepiej zagrywających ligi.

Mateusz Frąc to bardzo dobry zawodnik, o czym mogło się przekonać wiele zespołów w minionym sezonie. O miejsce w wyjściowej szóstce będzie rywalizował z Olkiem Krikunem i ta rywalizacja może nam wyjść tylko na dobre – nie ukrywa Mirosław Krysta, prezes BBTS Bielsko-Biała. – Związaliśmy się – podobnie jak ze zdecydowaną większością graczy – dwuletnią umową z opcją dalszej kontynuacji współpracy – dodaje sternik BBTS. – Drużyna na pewno ma potencjał aby wywalczyć awans do Plusligi. Zachęcam wszystkich do wspierania nas podczas meczów w Bielsku-Białej – mówi nowy atakujący BBTS Bielsko-Biała.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: bbtsbielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved