Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Poważny sprawdzian Asseco Resovii Rzeszów w Krośnie

Poważny sprawdzian Asseco Resovii Rzeszów w Krośnie

fot. Sylwia Lis

W ciągu najbliższych trzech dni odbędzie się dziesiąty turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Tym razem w mieście szkła będzie można zobaczyć gwiazdy polskiej i światowej siatkówki. Wystąpią w nim drużyny: Asseco Resovii Rzeszów, Gi Group Monza, UPCN San Juan Volley Club oraz Lokomotiwu Charków.

Skład rzeszowian został w tym roku diametralnie zmieniony, a krośnieński turniej będzie doskonałym miejscem do sprawdzenia nowych zawodników przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem PlusLigi. Nowymi twarzami w zespole z Podkarpacia są: Jakub Jarosz, Michał Kędzierski, Elviss Krastins, Paweł Rusek oraz wracający do Resovii po krótkiej nieobecności: Łukasz Perłowski, Aleksander Śliwka oraz Dominik Depowski. Z zespołu po ubiegłorocznym sezonie odeszli m.in: Marko Ivović, Gavin Schmitt, Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga, Damian Wojtaszek, Frederic Winters czy John Gordon Perrin, który co prawda miał ważną umowę z klubem z Rzeszowa na ten sezon, jednak w kontrowersyjnych okolicznościach zdecydował się zerwać kontrakt i kontynuować swoją karierę w Chinach.Kolejnym zespołem, który weźmie udział w krośnieńskim turnieju, jest drużyna z Półwyspu Apenińskiego. Gi Group Monza, której trenerem jest dobrze znany polskim kibicom Miguel Angel Falasca, posiada w swoim składzie wiele ciekawych nazwisk. Hitem transferowym wydaje się ściągnięcie Kawiki Shojiego z Lokomotiwu Nowosybirsk, którym przed sezonem interesowała się również Resovia. Nie będzie to jedyny Amerykanin w kadrze włoskiego zespołu, gdyż jednym z przyjmujących został Jake Langlois, czyli tegoroczny uczestnik Ligi Światowej, który pod nieobecność największych gwiazd w kadrze USA dostał szansę na pokazanie swoich umiejętności od trenera Johna Sperawa. Działacze włoskiej ekipy mocno liczą także na Czechów, Michala Fingera oraz Donovana Dzavoronka, którzy stanowili o sile naszych południowych sąsiadów podczas niedawnych mistrzostw Europy. Oprócz tego w składzie Monzy znajdują się inni uczestnicy europejskiego czempionatu, Simone Buti, Iacopo Botto czy Simon Hirsch, który pełnił rolę zmiennika Georga Grozera w kadrze Niemiec.

Następną drużyną biorącą udział w dziesiątym turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna będzie UPCN San Juan Volley Club. W kadrze tego zespołu jest jedno nazwisko, które z pewnością przykuje sporą uwagę kibiców, mianowicie dawno nieoglądany na polskich parkietach Zbigniew Bartman. Popularny „Zibi” jest uważany za prawdziwego obieżyświata, a tym razem zdecydował się reprezentować właśnie ten klub z Ameryki Południowej. Oprócz tego w argentyńskim zespole będzie występować jeszcze dwóch innych zawodników zagranicznych, doświadczony Bułgar Nikołaj Uczikow oraz środkowy z Brazylii, Pedro Luiz da Silva Santos. W składzie UPCN znajdują się również aktualni reprezentanci Argentyny, Martin Ramos czy Nicolas Lazo, jak i były, obecnie już trzydziestosiedmioletni, Javier Filardi.

Ostatnią drużyną, która powinna się zaprezentować przed krośnieńską publicznością, miała być Calzedonia Werona, posiadająca w swoim składzie takie gwiazdy, jak: Mitar Djurić, Alen Pajenk, Emanuele Birarelli, Stephen Maar czy kolejny były zawodnik Asseco Resovii Rzeszów, Thomas Jaeschke. Włosi poinformowali jednak organizatorów o rezygnacji z turnieju kilka dnia przed jego rozpoczęciem, w związku z czym rozpoczęły się gorączkowe poszukiwania zastępcy. Ostatecznie padło na zespół Lokomotiwu Charków z Ukrainy, który na pewno będzie tym najmniej znanym z doborowej stawki krośnieńskiego turnieju. Wśród zawodników Lokomotiwu na próżno szukać bowiem siatkarzy uznanych na światowych parkietach, a ich zespół jest oparty w głównej mierze na rodzimych graczach.

Terminarz turnieju:
14.09.2017:
17:00 Gi Group Monza – UPCN San Juan Volley Club
19:30 Asseco Resovia Rzeszów – Lokomotiw Charków

15.09.2017:
17:00 Gi Group Monza – Asseco Resovia Rzeszów
19:30 UPCN San Juan Volley Club – Lokomotiw Charków

16.09.2017:
17:00 Lokomotiw Charków – Gi Group Monza
19:30 UPCN San Juan Volley Club – Asseco Resovia Rzeszów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved