Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Poważna kontuzja lidera AZS-u Częstochowa

Poważna kontuzja lidera AZS-u Częstochowa

Brazylijczyk Felipe Airton Bandero w sobotnim meczu w Lubinie zdobył dla AZS-u Częstochowa 21 punktów. Był liderem akademików z prawdziwego zdarzenia, ale, niestety, wygląda na to, że przez jakiś czas drużyna będzie musiała sobie radzić bez niego. Felipe Airton Bandero przy stanie 7:3 w piątym secie skoczył do bloku i… spadł na nogę kolegi. Wszystko wskazuje na to, że doznał groźnej kontuzji (miał zablokowane kolano), ale jakiej na razie nie wiadomo. Po meczu został odwieziony do szpitala, gdzie miał przejść badania.

Ogromny pech, inaczej nie można określić tego, co się stało. Nie wiemy jeszcze co dokładnie, czekamy na wyniki, ale nie spodziewamy się dobrych wiadomości – mówi przygnębiony Mateusz Mielnik, drugi trener akademików. – Felipe był świetnie przygotowany do sezonu, fizycznie prezentował się świetnie, ale niestety dopadł go pech. Generalnie w tym meczu prześladowało nas jakieś fatum. Problemy miał też Rafał Szymura, któremu w trzecim secie odnowiła się stara kontuzja. Musiał zejść z boiska, później na nie wrócił, ale do końca grał z bólem. Jeżeli do tego dodać kłopoty Mateja Pataka, który w ogóle nie mógł nam pomóc, to będziemy mieć pełny obraz tego, z czym musieliśmy się zmagać – dodał.

W miejsce Rafała Szymury w trzecim secie wszedł Bartłomiej Lipiński i spisał się znakomicie, kończąc cztery ataki. W tie-breaku zastępował Felipe Airtona Bandero i jeżeli okaże się, że kontuzja Brazylijczyka rzeczywiście jest poważna, będzie występował tej roli dłużej.*tekst czytaj także na sport.pl

źródło: czestochowa.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved