Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Poważna kontuzja Katarzyny Marcyniuk

Poważna kontuzja Katarzyny Marcyniuk

Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia odnośnie kontuzjowanej nogi 21-letniej przyjmującej Wisły Warszawa. Szczegółowe badania wykazały, że Katarzyna Marcyniuk doznała zerwania więzadła krzyżowego lewego kolana. W środę zawodniczka stołecznej ekipy przejdzie operację. Na razie nie wiadomo, kiedy wróci do gry. Takie urazy skutkują co najmniej trzymiesięczną przerwą. Młoda siatkarka urazu nabawiła się podczas treningu. 

Katarzyna Marcyniuk trafiła do warszawskiego zespołu latem tego roku z drugoligowej Tomasovii Tomaszów Lubelski. Niezwykle dynamicznie grająca siatkarka wcześniej przekonała trenera Mirosława Zawieracza bardzo udanymi majowymi testami. Od początku sezonu zawodniczka ambitnie walczyła o miejsce w wyjściowej szóstce, ale musiała uznać wyższość bardziej doświadczonych koleżanek.Pod koniec października rozegrała jednak całe spotkanie w Węgrowie w pierwszej lidze, a 9 listopada tak samo było w pucharowym meczu w Krośnie. Oba starcia drużyna z Warszawy pewnie wygrała 3:0. Marcyniuk wiele razy wchodziła na parkiet także w innych potyczkach, aby zaskoczyć rywalki mocną zagrywką.

Od kilku miesięcy jestem zawodniczką Wisły, ale trudno powiedzieć, czy jestem już dużo lepszą siatkarką niż wcześniej. Sądzę jednak, że zrobiłam duże postępy w graniu. Na każdym treningu staram się robić wszystko, żeby wyglądało to jeszcze lepiej – mówiła niedawno.

Teraz siatkarkę czeka przymusowa przerwa. To pierwsza tak poważna kontuzja w prawie trzyletniej historii warszawskiego klubu.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved