Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Posiedzenie Rady Związku PZPS

Posiedzenie Rady Związku PZPS

fot. Katarzyna Antczak

W Warszawie odbyło się doroczne spotkanie Rady Związku Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To organ składający się z prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Siatkowej, a na jego czele stoi prezes PZPS-u.

W trakcie spotkania Marcin Weiner, prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej i przewodniczący Wydziału Rozgrywek PZPS, zaprezentował założenia do projektu zintegrowanego systemu oprogramowania rozgrywek szczebla centralnego, którego funkcjonalności związane są również z bieżącą działalnością WZPS-ów. Szefowie struktur wojewódzkich Polskiej Siatkówki z zainteresowaniem przyjęli przedstawioną propozycję i uznali, że należy prowadzić dalsze, już merytoryczne prace nad systemem, który bezwzględnie usprawni prace PZPS-u i WZPS-u, a  znaczna część  efektywności oprogramowania skierowana jest do kibiców.Stanisław Majkowski, zastępca dyrektora Pionu Sportu i Szkolenia PZPS i Zbigniew Krzyżanowski, dyrektor ds. wyszkolenia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych zaprezentowali Projekt wieloletniego cyklu szkolenia sportowego w piłce siatkowej w kategoriach młodzieżowych będący wynikiem prac  Zespołu Metodycznego, którego wdrożenie planowane jest na przyszły rok. Zespół Metodyczny składa się z przewodniczących Wydziałów ds. Młodzieży, Szkolenia i Trenerskiego, SOS oraz Pionu Sportu i Szkolenia PZPS.

Założenia do projektu są między innymi rezultatem zmian w systemie edukacji oraz powołaniem przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej mistrzostw Europy U16 (dziewcząt), U17 (chłopców) oraz faktem, że dotychczasowy system nie był spójny. Zaproponowane zmiany podporządkowane są przyspieszeniu selekcji w celu dokonania najlepszego naborów do szkolenia centralnego i kadr narodowych oraz do Szkół Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku i Spale po wprowadzeniu 4-letniego liceum.

Prezesi WZPS-u dostrzegają konieczność dokonania zmian, jednak zwracają uwagę, że projekt wymaga uszczegółowienia, szczególnie w poszukiwaniu systemowych rozwiązań finansowania szkolenia w kategoriach młodzieżowych, który wymaga wsparcia zewnętrznego – tak instytucjonalnego, jak i sponsorskiego.

Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego spotkania z prezesami struktur wojewódzkich. Dyskusja była bardzo merytoryczna i rzeczowa. Naturalnie nie sposób rozwiązać wszystkich problemów, omówić wszystkich tematów, ale najważniejsze by poznać i zdefiniować kluczowe kwestie, a potem je sukcesywnie rozwiązywać – podsumował posiedzenie Rady Związku PZPS Jacek Kasprzyk – prezes związku.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved