Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Porec Major: Porażka i wygrana Polek w środowych meczach

Porec Major: Porażka i wygrana Polek w środowych meczach

Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska po udanych wtorkowych kwalifikacjach w środę rozpoczęły rywalizację w turnieju głównym Porec Major. W pierwszym meczu reprezentantkom Polski nie poszło tak dobrze i musiały uznać wyższość rywalek z Czech. W swoim drugim meczu, z parą szwajcarską biało-czerwone spisały się już lepiej i triumfowały 2:0

Praktycznie od początku reprezentantki Czech były w tym spotkaniu duetem lepszym. Biało-czerwone starały się podjąć walkę, jednak w momentach, gdy gra im szła coraz lepiej, rywalki znowu odskakiwały. W drugiej partii długi czas trwała w miarę wyrównana walka (7:7), ale cały czas pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami miały Czeszki. Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska nie odpuszczały, ale od połowy seta coraz mocniej rywalki zaczęły budować dystans i uciekać z wynikiem. Końcówka drugiej odsłony należała do nich i mecz zakończył się w dwóch setach.

W drugim starciu grupy E polska dwójka zmierzyła się z teamem szwajcarskim i rozstrzygnęła pojedynek na swoją korzyść.  Spotkanie to jednak nie było jednostronnym widowiskiem. Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska musiały wręcz wyszarpać rywalkom wygraną w pierwszym secie, pokazując w końcówce więcej zimnej krwi. W kolejnej partii również Szwajcarki dotrzymywały kroku Polkom, walki nie brakowało, ale kilka udanych akcji pozwoliło reprezentantkom Polski odskoczyć i tym samym zakończyć mecz w trzech setach.

Hermannova/Slukova (CZE) – Kołosińska/Gruszczyńska 2:0
(21:18, 21:15)

Heidrich/Verge-Depre (SUI) – Kołosińska/Gruszczyńska 0:2
(19:21, 17:21)