Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Porec Major: Polacy kończą na piątym miejscu

Porec Major: Polacy kończą na piątym miejscu

Zakończyła się przygoda polskiego duetu Jakub Szałankiewicz/Maciej Rudol w turnieju Porec Major. Polacy po porażce z Rosjanami uplasowali się na piątym miejscu.

Premierowa partia początkowo toczyła się punkt za punkt, akcja za akcję. Jednak później rosyjska para zdobyła pięć oczek z rzędu, dzięki czemu wysunęła się na wyraźne prowadzenie (9:4). Polacy rzucili się natychmiast do odrabiania strat, na przerwie technicznej przegrywali już jednak trzema punktami. Po regulaminowym czasie Rosjanie kontrolowali wydarzenia boiskowe, dzięki czemu również utrzymywali swoje prowadzenie. Szałankiewicz/Rudol nie odpuszczali, zdobywając trzy punkty z rzędu, niemal zniwelowali straty. Stojanowski/Jarzutkin nie mieli zamiaru wypuścić wygranej z rąk, po chwili to oni popisali się taką samą serią, a następnie zakończyli efektownie seta.

Kolejną partię lepiej rozpoczęli biało-czerwoni, którzy prowadzili 5:3. Rosjanie szybko jednak odrobili straty, doprowadzając tym samym do remisu 7:7. Tuż przed przerwą techniczną Polacy znów uzyskali dwupunktową przewagę, następnie powiększając ją do trzech oczek. Po regulaminowym czasie Rosjanie wyrównali. Do samego końca Polacy wychodzili na prowadzenie, a później ich rywale doprowadzili do remisu. Ostatecznie jednak polski duet przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Tie-breaka znakomicie rozpoczęli Rosjanie, którzy prowadzili 7:3. Polacy musieli zatem gonić rywali, zdołali się zbliżyć na dwa punkty straty, ale przeciwnicy utrzymywali swój rytm gry i następnie znów powiększyli swoją przewagę. Gdy set wchodził w decydującą fazę, to biało-czerwoni doprowadzili do remisu 14:14. Wszystko rozstrzygało się zatem w końcówce. W niej lepszy okazał się jednak duet z Rosji, który wygrał 17:15.

Stojanowski/Jarzutkin [ROS] – Szałankiewicz/Rudol [POL] 2:1
(21:17, 19:21, 17:15)