Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Porec Major: Dwie pary na 17. miejscu, dwie grają dalej

Porec Major: Dwie pary na 17. miejscu, dwie grają dalej

Pary Bryl/Kujawiak i Kądzioła/Szałankiewicz zakończyły swój udział w turnieju Porec Major na I rundzie. Oznacza to, że zajmą oni 17. miejsce. Pierwsi musieli uznać wyższość Austriaków Doppler/Horst, drudzy natomiast Meksykanów Ontiveros/Virgen. Więcej szczęścia mieli Fijałek/Prudel i Łosiak/Kantor, którzy pokonali odpowiednio pary Kunert/Dressler i Gerson/Strasser.

Michał Bryl i Kacper Kujawiak początkowo toczyli walkę punkt za punkt z Austriakami. Na pierwszej przerwie technicznej minimalnie prowadził duet z Austrii, ale po chwili znów wszystko się wyrównało. Dopiero gdy set wchodził w decydującą fazę, Doppler/Horst popisali się świetną i zarazem skuteczną grą w ataku, która dała im trzypunktową przewagę. Utrzymali ją, wygrywając ostatecznie 21:16.

Podrażnieni porażką Bryl/Kujawiak doskonale rozpoczęli kolejną partię, od prowadzenia 4:1. Austriacy jednak szybko wyrównali i podobnie jak w poprzednim secie wszystko toczyło się punkt za punkt, akcja za akcję. W dalszej fazie seta Polacy poprawili grę w ataku, dzięki czemu prowadzili kilkoma punktami. Ta zaliczka punktowa wystarczyła, by ostatecznie rozstrzygnąć partię na swoją korzyść.

W tie-breaku dominowali już jednak Austriacy, którzy w zasadzie nie dopuścili do głosu rywali. Polacy zdołali zdobyć tylko cztery punkty, Doppler/Horst wygrali tym samym 15:4 i w całym spotkaniu 2:1.

Doppler/Horst – Bryl/Kujawiak 2:1
(21:16, 13:21, 15:4)

Kądzioła/Szałankiewicz toczyli wyrównany bój w premierowej partii z Meksykanami. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, raz jedna, a raz druga para miała kilka punktów przewagi. W końcówce jednak lepiej w ataku zagrali Polacy, dzięki czemu wygrali 23:21.

Drugą partię meksykański duet rozpoczął od prowadzenia 4:1. Kądzioła/Szałankiewicz jednak szybko zniwelowali stratę, ale nie mogli doprowadzić do remisu. Dopiero w końcówce udało im się wyrównać stan seta po 18, ale w końcówce lepsi okazali się Meksykanie, którzy zwyciężyli 33:31.

W tie-breaku para z Meksyku doskonale radziła sobie w bloku, na który co chwilę nadziewali się Polacy. To spowodowało, że meksykański duet już na początku wypracował sobie znaczącą przewagę, której, jak się później okazało, nie byli w stanie odrobić już Kądzioła/Szałankiewicz. Ontiveros/Virgen wygrali 15:6.

Ontiveros/Virgen – Kądzioła/Szałankiewicz 2:1
(21:23, 33:31, 15:6)

Łosiak/Kantor spektakularnie otworzyli spotkanie, nie dając rywalom dojść do głosu. Polacy dobrze prezentowali się w ataku, czym powiększyli swoją przewagę do siedmiu oczek. Również blok był ich atutem, dzięki czemu mogli utrzymywać wypracowaną wcześniej przewagę. Do końca partii przeciwnicy nie nawiązali walki, polski duet wygrał do 13.

Druga partia toczyła się początkowo punkt za punkt, akcja za akcję. Jednak od stanu 11:10 kolejne cztery oczka należały do Polaków, którzy atakiem zmietli rywali z boiska. Szwajcarzy popełniali dużo błędów, w wyniku czego przegrali 14:21.

W następnej rundzie Łosiak/Kantor zmierzą się z duetem Gibb/Patterson.

Łosiak/Kantor – Gerson/Strasser 2:0
(21:13, 21:14)

Początek spotkania był wyrównany, żadna z par nie potrafiła osiągnąć większej przewagi. Dopiero w końcówce Kunert/Dressler postawili przysłowiową kropkę nad i, wygrywając dwie ostatnie akcje.

Druga partia miała podobny przebieg jak pierwsza, jednak tuż po przerwie technicznej Fijałek/Prudel osiągnęli trzypunktową przewagę. Austriacy próbowali dogonić rywali, ale Polacy utrzymywali wypracowaną przewagę. Do końca seta to się nie zmieniło, polska para zwyciężyła 21:19.

Tie-break, podobnie jak dwie poprzednie partie, toczył się punkt za punkt. Dopiero w końcówce doświadczenie i ogranie pary Fijałek/Prudel dało o sobie znać. To oni wygrali kluczowe akcje i ostatecznie triumfowali 15:11.

W następnej rundzie Polacy zagrają z parą Samoilovs/Smedins.

Fijałek/Prudel – Kunert/Dressler 2:1
(19:21, 21:19, 15:11)