Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Porec Major: Bryl i Kujawiak zagrają w turnieju głównym

Porec Major: Bryl i Kujawiak zagrają w turnieju głównym

Michał Bryl i Kacper Kujawiak udanie przebrnęli przez rundę kwalifikacyjną turnieju Swatch FIVB w chorwackim Porecu. Biało-czerwoni w drugiej rundzie kwalifikacji zmierzyli się z norweską parą Tvinde/Mol. Polacy dość pewnie pokonali przeciwników bez straty seta i awansowali tym samym do turnieju głównego.

Michał Bryl i Kacper Kujawiak bez większych problemów pokonali w swoim drugim starciu podczas turnieju w Porecu Norwegów Hendrika Mola i Larsa Tvindego. Pierwsza partia spotkania od początku lepiej układała się dla biało-czerwonych, którzy zdołali odskoczyć rywalom na kilka oczek. Set bezdyskusyjnie padł łupem Polaków, którzy rozbili przeciwników aż 21:9. Nie zniechęciło to jednak norweskiego duetu, który w drugiej odsłonie stoczył z parą Bryl/Kujawiak bardziej wyrównaną walkę. Ostatecznie jednak ze zwycięstwa ponownie cieszyli się Polacy, którzy tym razem triumfowali 22:20 i zameldowali się tym samym w turnieju głównym. W nim zagrają również trzy kolejne polskie pary: Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel oraz Bartosz Łosiak z Piotrem Kantorem.

Bryl/Kujawiak [POL] – Tvinde/Mol [NOR] 2:0
(21:9, 22:20)