Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Porec Major: Brazylijczycy i Kanadyjki zwycięzcami

Porec Major: Brazylijczycy i Kanadyjki zwycięzcami

Brazylijski duet Gustavo Carvalhes razem z Pedro Solbergiem zostali triumfatorami turnieju w chorwackim Porecu. Wśród kobiet najlepsze okazały się Kanadyjki Sarah Pavan oraz Melissa Humana-Paredes.

Rozgrywki mężczyzn zdominowały brazylijskie duety. W pierwszym półfinale duet Pedro Solberg razem z Guto nie mieli większych problemów ze zwycięstwem z Rosjanami. Brazylijczycy dosyć pewnie wygrali i zameldowali się w finale. Rosjanom z kolei przypadła gra o trzecią lokatę.

Pedro Solberg/Guto [BRA] – Stojanowski/ Jarzutkin [RUS] 2:0
(21:15, 21:16)

Bardziej zacięte było spotkanie pomiędzy włoską parą Nicolai/Lupo i Alisonem i Bruno Schmidtem. Pierwszą partię meczu wygrali Brazylijczycy, ale Włosi nie pozostali im dłużni i w takim samym stosunku wygrali drugą partię spotkania. Tie-break od samego początku ułożył się po myśli włoskiej pary i dzięki wygranej znalazła się ona w finale.

Nicolai/Lupo [ITA] – Alison/Bruno Schmidt [BRA] 2:1
(17:21, 21:17, 15:9)

W meczu o trzecią lokatę Brazylijczycy pokonali swoich przeciwników z Rosji 2:0 i stanęli na najniższym stopniu podium. Rosjanie pomimo ambitnej postawy nie zdołali przeciwstawić się swoim rywalom i musieli uznać ich wyższość.

Stojanowski/Jarzutkin [RUS] – Alison/Bruno Schmidt [BRA] 0:2
(15:21, 18:21)

Najwięcej emocji było w meczu o pierwszą lokatę. Włosi wygrali pierwszą partię 21:18 i poszli za ciosem. Drugi set meczu był najbardziej zacięty, a sytuacja zmieniała się niczym w kalejdoskopie, szala zwycięstwa przechylała się z jednej strony na drugą. Po grze na przewagi wygrali Brazylijczycy i był to moment zwrotny tego meczu. W tie-breaku podłamani Włosi nie podjęli walki, przegrali mecz i zajęli drugie miejsce w całym turnieju.

Pedro Solberg/Guto [BRA] – Nicolai/Lupo [ITA] 2:1
(18:21, 25:23, 15:9)

W meczach półfinałowych wśród kobiet spotkały się Brazylijki i z Kanadyjkami. Pierwszy set wygrały Kanadyjki i poszły za ciosem, w drugim duet Pavan/Humana-Paredes od początku dominował na boisku i dosyć pewnie wygrał i zameldował się w finale.

Barbara/Fernanda [BRA] – Pavan/Humana-Paaredes [CAN] 0:2
(16:25, 11:25)

W drugim meczu półfinałowym było więcej emocji. Szwajcarska para dzielnie stawiała kroku swoim rywalkom z Czech i po zaciętej grze na przewagi przegrała 20:22. W drugiej odsłonie meczu do głosu doszły siatkarki ze Szwajcarki i rozbiły swoje rywalki. O końcowym zwycięstwie musiał decydować tie-break, nie mające nic do stracenia Czeszki wygrały go i awansowały do ścisłego finału turnieju w Porec Major.

Betschart/Huberli [SUI] – Hermannova/Slukova [CZE] 1:2
(20:22, 21:12, 10:15)

W meczu o trzecie miejsce Szwajcarki nie poddawały się i dobrze rozpoczęły zmagania z Brazylijską parą. Wygrana w premierowej odsłonie meczu dodała im skrzydeł i był to moment zwrotny tego seta. Drugi partia spotkania była ostatnią w tym meczu, przez długi czas obie drużyny grały punkt za punkt. Większą odpornością wykazały się Szwajcarki i to one uplasowały się na najniższym stopniu podium.

Barbara/Fernanda [BRA] – Betschart/Huberli [SUI] 0:2
(14:21, 19:21)

Czeski duet udanie otworzył spotkanie finałowe i wygrał premierową odsłonę meczu po grze na przewagi 34:32. Set ten był najbardziej zacięty spośród wszystkich, potem uwidoczniła się wyraźna i zdecydowana przewaga kanadyjskiego duetu, który po niespełna godzinie gry wygrał całe spotkanie i zajął pierwsze miejsce w turnieju.

Pavan/Humana-Paaredes [CAN] – Hermannova/Slukova [CZE] 2:1
(32:32, 21:12, 15:6)

źródło: fivb.com, inf. własna