Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Porażka i zwycięstwo akademików w sparingach

Porażka i zwycięstwo akademików w sparingach

Mistrz I ligi mężczyzn jako ostatni otrzymał licencję na występy w rozgrywkach. Częstochowianie wciąż nie mają skompletowanego składu. Podopieczni Sinana Tanika przygotowują się jednak do nadchodzącego sezonu na zapleczu PlusLigi. W ostatnim czasie siatkarze z Częstochowy przegrali w sparingu z Lechią Tomaszów Mazowiecki oraz wygrali z AZS-em 2002 Częstochowa.

AZS Częstochowa podobnie jak inne zespoły I ligi mężczyzn przygotowuje się do sezonu na zapleczu PlusLigi. Chociaż pierwszy mecz sezonu już za niespełna dwa tygodnie, włodarze częstochowskiego klubu wciąż nie ogłosili pełnego składu, jaki będzie rywalizował w rozgrywkach. Do tej pory poinformowano o podpisaniu umów z rozgrywającym Chono Penczewem, atakującym Krzysztofem Rykałą, środkowym Aleksandrem Nedeljkoviciem, przyjmującymi Sławomirem Stolcem, Hubertem Mańko i Patrykiem Walczakiem oraz libero Piotrem Machetą. Umową z klubem związany jest również Dawid Murek, który przychodził do AZS-u jako libero, jednak w ostatnich sparingach gra również na pozycji przyjmującego i wiele wskazuje na to, że właśnie w takiej roli kibice zobaczą go podczas rozgrywek ligowych. Z zespołem trenują także inni zawodnicy – rozgrywający Rafał Prokopczuk, atakujący Mateusz Piotrowski, libero Jakub Bik i środkowy Adrian Basiewicz.

Drużyna prowadzona przez Sinana Tanika na początku września rozpoczęła walkę w sparingach. W pierwszym z nich akademicy wyraźnie przegrali z Exact Systems Norwidem Częstochowa 0:4. Kika dni później częstochowianie udali się do Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie zmierzyli się z miejscową Lechią. Drużyny uzgodniły rozegranie czterech setów i tie-breaka. W inauguracyjnej odsłonie gospodarze nie dali szans przeciwnikom, wygrywając do 10. W kolejnych setach wynik był zdecydowanie bardziej wyrównany, a kolejne partie kończyły się wynikami 25:21, 21:25 i 25:20. W dodatkowym secie górą 15:13 była Lechia Tomaszów Mazowiecki i podopieczni trenera Bartłomieja Rebzdy triumfowali 4:1. – Cieszę się, że znów wszyscy zawodnicy mieli okazję zagrać w sparingu i że nasza gra mimo licznych zmian w składzie nie schodzi z pewnego poziomu. Jesteśmy na etapie gier kontrolnych, w których zawodnicy mają szansę udowodnić swoją przynależność do drużyny, cieszę się, że z tej szansy korzystają i liczę na to, że cały zespół będzie stanowił o sile naszej drużyny w lidze – skomentował na łamach oficjalnej strony Lechii Bartłomiej Rebzda.

W sobotnie przedpołudnie Akademicy zagrali z AZS-em 2020. Kolejny przeciwnik pierwszoligowca to drużyna, która składa się z juniorów. W najbliższym sezonie wystąpi w II lidze pod nazwą Eco-Team AZS IV LO Częstochowa. W pierwszym z czterech zaplanowanych setów trener Sinan Tanik postawił na bardziej doświadczonych siatkarzy. Młodsi rywale jednak nie odpuszczali i pierwszoligowiec wygrał seta 25:21. W kolejnych partiach szansę na pokazanie się mieli Prokopczuk, Rykała, Basiewicz, Walczak, Mańko oraz Bik. Trzy następne sety również padły łupem zawodników z I ligi, którzy triumfowali kolejno 25:21, 25:18 i 25:20.