Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Porażka BKS-u w drugim meczu turnieju w Poczdamie

Porażka BKS-u w drugim meczu turnieju w Poczdamie

BKS Bielsko-Biała po wygranej z gospodyniami turnieju w Poczdamie w drugim swoim meczu zmierzył się ze słoweńską drużyną z Novej Goricy. Bielszczanki w nieco zmienionym składzie uległy rywalkom 1:3. W niedzielę BKS zmierzy się w ostatnim swoim meczu z tureckim Turk Hava Yollari Stambuł.

W drugim dniu turnieju w Poczdamie bielszczanki zagrały ze słoweńskim zespołem GEN-I Volley Nova Gorica. Biorąc pod uwagę fakt, że w pierwszym dniu zawodów obie drużyny wygrały swoje mecze, spotkanie między nimi zapowiadało się bardzo ciekawie. W porównaniu z pierwszym meczem turniejowym w BKS-ie PROFI CREDIT doszło do trzech zmian. Od początku zagrały Marta Wellna, Dominika Kozyra i Kornelia Moskwa. Nie było to jednak jedyne przemeblowanie składu przez trenera Bartłomieja Piekarczyka, który tak jak zapowiadał przed turniejem, również ten mecz potraktował szkoleniowo, sprawdzając różne ustawienia i schematy. Stąd też w trzecim secie na ataku pojawiła się Olivia Różański, a za rozegranie odpowiadała Ewa Kostera. W czasie czwartego seta na boisku pojawiła się również powracająca do pełni formy Katarzyna Konieczna, która wykonała zagrywkę.

W pierwszym secie od początku lepiej radziły sobie Słowenki, które szybko objęły kilkupunktową przewagę. Bielszczanki próbowały odrabiać straty, ale zbliżyły się jedynie na cztery punkty (12:16). Wówczas o czas poprosił słoweński szkoleniowiec, a sytuacja wróciła do tej sprzed pogoni bielszczanek. Słowenki świetnie zagrały końcówkę i wygrały 25:14. W drugim secie walka była już bardziej wyrównana. W połowie seta Słowenki oddaliły się na kilka punktów, które jak się później okazało, wystarczyły do wygrania w tej partii. Świetnie zagrana końcówka dała zespołowi z Novej Goricy drugiego seta i przybliżyła go do wygranej.

Najbardziej wyrównany był trzeci set. Na początku lepsze były zawodniczki ze Słowenii, jednak bielski zespół nie dał za wygraną. Od stanu po 13 bielszczanki zdobyły pięć punktów z rzędu i wydawało się, że zdobyta przewaga pozwoli im na spokojne zakończenie seta. Tymczasem Nova Gorica doprowadziła do remisu po 19. Tym razem jednak końcówkę lepiej zagrały zawodniczki z Bielska-Białej i to one cieszyły się z wygranej 25:23. W czwartej odsłonie meczu humory siatkarkom obu ekip zmieniały się jak w kalejdoskopie. Najpierw lepsze nastroje miały Słowenki, które prowadziły 11:7. W tym momencie bielszczankom zdarzyła się seria ośmiu punktów z rzędu (15:11). Niestety nie była to jedyna seria punktowa w tej partii. Gdy na tablicy wyników było 17:12, serią popisały się Słowenki. Dziewięć punktów z rzędu spowodowało, że to siatkarki z Novej Goricy wygrały tego seta 25:21 i mogły się cieszyć z drugiego zwycięstwa w turnieju. W bielskim zespole najlepiej punktującą siatkarką była Kornelia Moskwa, która zdobyła 14 punktów.

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – GEN-I Volley Nova Gorica 1:3
(14:25, 21:25, 25:23, 21:25)

BKS: Wellna, Nowicka, Kozyra, Świrad, Moskwa, Jagodzińska, Maj-Erwardt (libero) oraz Różański, Kostera i Konieczna

źródło: bks.bielsko.pl