Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kto poprowadzi Developres SkyRes Rzeszów?

Kto poprowadzi Developres SkyRes Rzeszów?

fot. Sylwia Lis

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów sezon 2018/2019 zakończyły z brązowym medalem po pokonaniu Chemika Police. W decydujących meczach zespół poprowadził młody szkoleniowiec, Bartłomiej Dąbrowski. Otrzymał on propozycję dalszej pracy z zespołem, ale zdecydował, że woli pozostać na stanowisku asystenta. Kandydatów na pierwszego trenera jednak nie brakuje, są też już pierwsze nazwiska siatkarek przymierzanych do zespołu.

Jak podaje serwis nowiny24.pl na biurko włodarzy klubu trafiło kilkanaście nazwisk. Wymieniono m. in.  legendarnego Nikołaja Karpola, Marcello Abbondanzę, trenera reprezentacji Tajlandii. Pojawiły się także oferty Włocha Luci Chiappiniego – kuzyna znanego w Polsce Alessandro Chiappiniego, Atamana Guneyligila – Turka prowadzącego Galatasaray Stambuł i reprezentację Turcji U23, Białorusina Władymira Wertelko, a także Polaków: Jacka Pasińskiego (zostaje w zespole z Kalisza), Wiesława Popika, a nawet byłych trenerów „Rysic” Marcina Wojtowicza i Mariusza Wiktorowicza.– Pierwsze propozycje od menedżerów przychodziły już w kwietniu – mówi Marek Pieniążek, dyrektor KS Developres. – Tych nazwisk jest dużo, są to często ciekawe osoby, ale śmiem wątpić, czy ci trenerzy w ogóle wiedzą, o tym, że ich oferty zostały przedstawione. Wygląda to tak, że otrzymujemy mail od menedżera, który przedstawia nam nazwiska szkoleniowców, których ma w stajni i pyta: czy będziemy którymś zainteresowani? Zdziwiłbym się, żeby były trener reprezentacji Rosji Karpol, chciał do nas przyjść, ale mogę się mylić. Mamy pomysł na nowego trenera, ale decyzji jeszcze nie ma – dodaje.  – W mediach pojawiły się informacje o Michale Masku. Otrzymaliśmy jego ofertę. Trudno, żebyśmy jej nie brali pod uwagę, w dwóch ostatnich sezonach z ŁKS-em zawsze coś wygrywał – tłumaczy Pieniążek. – Ciekawą opcją był Oskar Kaczmarczyk, ale okazało się, że podpisał na trzy lata kontrakt w Szwajcarii.

Propozycję otrzymał także Bartłomiej Dąbrowski. Bartek tłumaczył, że ma dopiero 25 lat i chyba za wcześnie na takie wyzwania. Obawia się, że mogłoby to nie wypalić i woli zostać na stanowisku asystenta – tłumaczy dyrektor Pieniążek. – Myślę, że w ciągu tygodnia wszystko się wyjaśni  – odpowiedział zapytany, kiedy poznamy nazwisko szkoleniowca.

Co z zawodniczkami, które w nowym sezonie będą reprezentowały barwy KS Developres SkyRes Rzeszów? – Te z polskiej ligi mają umowy do 30 maja, nieetyczne byłoby informowanie, że ta czy inna siatkarka jest już u nas. Jeśli chodzi, o te spoza polskiej ligi, to pierwszeństwo w przekazywaniu tych informacji informacji mają menedżerowie. Nasza kadra nie jest kompletna, w pierwszej kolejności czekamy na trenera – przyznał Marek Pieniążek. Mówi się jednak, że do klubu na Podkarpaciu ma trafić mistrzyni Polski, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, mówi się także o Paulinie Maj-Erwardt z BKS-u Bielsko-Biała i Aleksandrze Krzos z Chemika Police oraz Gabrieli Polańskiej, która jest wychowanką MKS-u V LO Rzeszów.

Zobacz również:
Karuzela transferowa LSK w sezonie 2019/2020

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved