Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W poniedziałek bełchatowianie wrócą do pracy

W poniedziałek bełchatowianie wrócą do pracy

fot. skra.pl

Niektóre zespoły PlusLigi zaczęły już przygotowania do nowego sezonu. W poniedziałek 19 sierpnia do treningów wrócą zawodnicy PGE Skry Bełchatów, choć początkowo będą pracować w okrojonym składzie. 

Choć siatkarzy i kibiców czeka jeszcze sporo emocji, jeśli chodzi o mecze reprezentacyjne, to kluby PlusLigi powoli rozpoczynają również przygotowania do nowego sezonu. W poniedziałek zajęcia pod wodzą nowego trenera zainaugurują także zawodnicy PGE Skry. Siatkarze bełchatowskiej drużyny w tym sezonie mieli wyjątkowo długie wakacje, bowiem sezon ligowy zakończyli 25 kwietnia. W PGE Skrze nie brakuje reprezentantów Polski, Serbii i Iranu, dlatego kilku z graczy dziewięciokrotnych mistrzów Polski nie miało wiele czasu na odpoczynek – musieli stawić się na zgrupowaniach swoich kadr narodowych.Pozostali siatkarze wolne dni przeznaczyli na regenerację, ale również rehabilitację oraz treningi indywidualne według rozpisek trenera przygotowania fizycznego Macieja Michalika. Z kolei główny szkoleniowiec PGE Skry Michał Mieszko Gogol wspólnie ze sztabem szkoleniowym oficjalny start treningów do nowego sezonu zarządzili na 19 sierpnia. – Przez pierwszy tydzień będziemy trenować głównie dwa razy dziennie: rano w siłowni oraz hali Energia, a po południu z piłkami na plaży – tłumaczył trener PGE Skry.
Jeśli chodzi o turnieje towarzyskie, to siatkarze PGE Skry zagrają w Gigantach Siatkówki (12-13 października w Kępnie) oraz w XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia (19-20 października w Swarzędzu). – Na pewno do tego dojdą jeszcze kolejne sparingi, ale oficjalnie nie mogę jeszcze nic potwierdzić – dodał Gogol. Przypomnijmy, że PGE Skra rozpocznie rozgrywki PlusLigi 27 października, a na inaugurację bełchatowian czeka wyjazdowy mecz z Treflem Gdańsk. – Jestem pewny, że na pierwszy mecz będziemy w pełni gotowi i rozpoczniemy walkę, by wrócić na podium mistrzostw Polski – mówi łGogol.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved