Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Ponad 2 miliony dolarów do podziału w Final Six VNL

Ponad 2 miliony dolarów do podziału w Final Six VNL

fot. FIVB

Nieco ponad dwa miliony dolarów w puli każdej z imprez. Tak wygląda sytuacja z nagrodami do rozdania w Lidze Narodów kobiet i mężczyzn. Biało-czerwone nie mają już szans na awans do półfinału, ale na konto PZPS również wpłynęło kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

Przed rokiem przedstawiciele Światowej Federacji Piłki Siatkowej zmienili nie tylko formułę rozgrywek. Oprócz systemu rywalizacji wyrównali także pule nagród za zwycięstwa i porażki. Z tego względu reprezentacja, która wznieście ręce w geście triumfu w decydującym meczu wzbogaci się o milion dolarów. Już wcześniej o równości płci w siatkówce mówił prezes federacji – Ary Graca. Niejako przyczynił się do zmian, których nie zamierzał wprowadzać jego poprzednik, Ruben Acosta.Zarówno w chińskim Nankinie, jak i amerykańskich Chicago organizatorzy mają do rozdania po 2,1 miliona dolarów. Milion otrzymają triumfatorzy. Ich rywale dostaną 500 tysięcy. Trzecie miejsce gwarantuje 300 tysięcy.

Na koncie związków poszczególnych reprezentacji już teraz pojawiły się pieniądze. Awans do Final Six był wart 75 tysięcy dolarów. Wynika z tego mniej więcej tyle, że kadry Jacka Nawrockiego i Vitala Heynena zostały docenione za pierwszą część imprezy. W decydującej fazie drużyna, która wygrywa spotkanie wzbogaca się o 9 tysięcy dolarów. Dla przegranych zostają kolejne 4 tysiące.

Organizatorzy docenią także najbardziej wartościowych zawodników. MVP turniejów otrzymają czek w wysokości 30 tysięcy dolarów. Najlepsi na pozycjach dostaną po 10 tysięcy.

Autor: Filip Kołodziejski, więcej w serwisie TVP Sport

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved