Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Pomysł z Kwolkiem na libero nie spodobał się wszystkim

Pomysł z Kwolkiem na libero nie spodobał się wszystkim

fot. Klaudia Piwowarczyk

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski siatkarzy, zaskoczył przed inauguracyjnym meczem mistrzostw świata z Kubą. Postanowił, że libero w tym spotkaniu będzie przyjmujący Bartosz Kwolek, a jego miejsce zajmie nasz drugi libero Damian Wojtaszek. Ta decyzja selekcjonera nie spodobała się wszystkim.

To była zagrywka taktyczna, która miała na celu – jak to mówiono w naszym sztabie – wzmocnienie przyjęcia. Na taki pomysł Vital Heynen wpadł po analizie wideo i obejrzeniu treningu Kubańczyków. Belg był pod wrażeniem zagrywki zawodników tej drużyny. I nie mylił się, bo wicemistrzowie świata sprzed ośmiu lat, w składzie których gra teraz sama młodzież, posyłali potężne pociski w kierunku polskich siatkarzy.Tyle tylko, że manewr z Wojtaszkiem nie wypalił do końca, bo nasz libero, grający w tym spotkaniu na pozycji przyjmującego, nie wniósł zbyt wiele do drużyny. – Wojtaszek dostawał tylko określone piłki, lecz nie był w nich bardzo skuteczny – zaznaczał Heynen. – Jeśli podejmuje się podobną decyzję odnośnie roszady w składzie, to wiadomym jest, że każdy będzie zwracał uwagę wyłącznie na złe zagrania. Niepotrzebnie – dodał.

To nie był żart ze strony Vitala Heyena. Trener miał w tym cel. Jeżeli uznał, że Damian będzie bardziej potrzebny na przyjęciu niż na libero, to jest to jego decyzja. To wynikało z analizy sytuacji – tłumaczył Michał Kubiak.

Sytuacja z Kwolkiem mocno zdenerwowała Jakuba Malke, który jest agentem mistrza świata juniorów. Tak napisał w mediach społecznościowych:

 

Pomysł skrytykował również na antenie Polsatu Sport Łukasz Kadziewicz.  – Moim zdaniem ta roszada była niepotrzebna. Wchodzi „Mały”, w polu serwisowym pojawia się ofensywny gość i łapie go na przyjęciu. Pamiętajmy, że są podkręcenia nogi i kontuzje mięśniowe i nagle okazuje się, że na tak newralgicznej pozycji mamy jednego gościa na ławce rezerwowych – ocenił. – Wygraliśmy, ale ja jednak trzymałbym się ustawienia, w którym Zatorski i Wojtaszek zostają na pozycji libero – zasugerował Kadziewicz.

źródło: polsatsport.pl, sport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved