Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Polskiej federacji grozi grzywna ze strony FIVB

Polskiej federacji grozi grzywna ze strony FIVB

fot. FIVB

Reprezentacji Polski grozi grzywna za luki w składzie na turniej w Kaliningradzie. – Zdrowie i odpoczynek zawodników jest dla nas priorytetem. Dlatego bez względu na konsekwencje wyślemy do Rosji taki skład, jaki zgłosił trener. Nie zamierzamy nikogo ściągać z krótkiego urlopu, nawet jeśli będziemy musieli zapłacić karę – mówi prezes PZPS-u Jacek Kasprzyk.

Już w środę reprezentacja Polski siatkarzy wyjedzie autokarem na pierwszy turniej tegorocznej Ligi Światowej. W Kaliningradzie w grupie C1 biało-czerwoni zmierzą się z Bułgarią (piątek), Rosją (sobota) i Serbią (niedziela). Skład na tę imprezę znany jest od kilku dni, ale Stephane Antiga i tak ma spory ból głowy. Wszystko przez przepisy. – Światowe władze wymagają, żeby w czternastce na każdy turniej Ligi Światowej było minimum dziesięciu zawodników z ostatniej wielkiej imprezy międzynarodowej. Jeśli weźmiemy pod uwagę turniej interkontynentalny w Tokio, to niestety nie wypełniamy tego wymogu – mówi „PS” kierownik reprezentacji Polski Hubert Tomaszewski.Po światowych kwalifikacjach w Japonii Antiga wymienił w składzie aż pięciu zawodników. Piotr Gacek w ogóle nie znalazł się w osiemnastoosobowej kadrze na Ligę Światową, Mateusz Mika i Fabian Drzyzga leczą kontuzje, natomiast Michał Kubiak i Bartosz Kurek dostali od selekcjonera wolne. Tym samym w czternastce na turniej w Kaliningradzie jest tylko dziewięciu zawodników z Tokio. A to może oznaczać kłopoty. Może, choć nie musi. – Przepisy w tej sprawie nie są jednoznaczne. Kiedy je dostaliśmy kilka miesięcy temu, była mowa o ostatnim turnieju międzynarodowym, czyli styczniowych kwalifikacjach w Berlinie. Potem braliśmy jednak udział w turnieju w Tokio. Nie jesteśmy więc pewni, do którego składu mamy się odnosić – tłumaczy Tomaszewski.

Jeśli FIVB weźmie pod uwagę kwalifikacje w Berlinie, Polacy zmieszczą się w limicie. W stolicy Niemiec wystąpili bowiem Damian Wojtaszek i Wojciech Żaliński, którzy nie polecieli do Japonii, za to teraz wybierają się do Kaliningradu. Polska federacja wysłała do Lozanny pytanie w tej sprawie, ale odpowiedzi jeszcze nie dostała.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved