Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polskie pary poznały rywali w ME siatkówki plażowej

Polskie pary poznały rywali w ME siatkówki plażowej

fot. fivb-org

We wtorek rozlosowano grupy mistrzostw Europy w siatkówce plażowej mężczyzn i kobiet. Tym samym swoich grupowych rywali poznały trzy polskie duety, które wystąpią w tych zmaganiach.

W obu turniejach organizatorzy rozdzielili pary na osiem grup. W każdej z nich znajdują się cztery duety. Całe mistrzostwa, zarówno u mężczyzn, jak i kobiet, zostaną rozegrane w Moskwie w dniach 5-11 sierpnia.Podczas męskiej części zmagań Polskę będą reprezentować dwa duety. Para Grzegorz Fijałek/Michał Bryl trafili do grupy D, gdzie przyjdzie im się zmierzyć z Nikitą Liaminem/Tarasem Myskivem z Rosji, Tiziano Andreattą/Andreą Abbiatim z Włoch oraz Muratem Giginoglu/Volkanem Goegtepe z Turcji. Drugi polski duet – Piotr Kantor/Bartosz Łosiak znaleźli się z kolei w grupie G wraz z Ondrejem Perusicem/Davidem Schweinerem z Czech, Martinem Ermacorą/Moritzem Pristauzem z Austrii, a także Kusti Nolvakiem/Martem Tiisaarem z Estonii.

Co do ME pań, to w stawce rywalizujących znalazła się jedna polska para, którą tworzą Kinga Wojtasik oraz Katarzyna Kociołek. Polki rozpoczną walkę o miano najlepszego duetu Starego Kontynentu w grupie D, gdzie zmierzą się z Jekateriną Birłową/Jewgieniją Ukołową z Rosji, Tiną Graudiną/Anastazją Kravcenoką z Łotwy i Laurą Caluori/Dunją Gerson ze Szwajcarii.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved