Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polskie pary poznały grupowych rywali w ME

Polskie pary poznały grupowych rywali w ME

fot. CEV

Dziś w siedzibie CEV rozlosowano grupy mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Rywali poznały cztery polskie męskie pary oraz jedna żeńska, które będą reprezentowały nasz kraj w dniach 16-20 sierpnia w łotewskiej Jourmali.

W mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej, które w dniach 16-20 sierpnia odbędą się na Łotwie, wezmą udział 32 pary żeńskie i 32 pary męskie. W każdym turnieju zostaną one podzielone na 8 czterozespołowych grup. Wśród finalistów znalazła się jedna polska para żeńska. W Jourmali reprezentować nasz kraj będą Jagoda Gruszczyńska i Kinga Kołosińska. Polki trafiły do grupy H, a ich rywalkami będą Tina Graudina i Anastasija Kravcenoka z Łotwy, Niemki Nadja Glenzke i Julia Großner oraz Lena Plesiutschnig i Teresa Strauss z Austrii. Tylko Niemki są wyżej od biało-czerwonych w rankingu, ale nasze siatkarki będą też musiały uważać na groźną parę austriacką.grupa H
Graudina/Kravcenoka (LAT)
Glenzke/Großner (GER)
Kołosińska/Gruszczyńska (POL)
Plesiutschnig/Strauss (AUT)

W turnieju męskim Polskę będą reprezentowały aż cztery pary. Do jednej grupy trafili Grzegorz Fijałek i Michał Bryl oraz Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz. Oprócz polskich par w grupie E zagrają również Austriacy Thomas Kunert i Christoph Dressler, a także Pekka Piippo i Jyrki Nurminen z Finlandii. W grupie A znaleźli się Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, rozstawieni z numerem 1 w turnieju i będący jednym z faworytów do medalu. Nasi siatkarze w meczach grupowych zagrają z łotewską parą Haralds Regza/Martins Plavins, Alexem Ranghierim i Adrianem Carambulą z Włoch oraz z Mykołą Babiczem i Jaroslawem Gordiejewem z Ukrainy. Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak w grupie B zmierzą się z groźną włoską parą Daniele Lupo/Paolo Nicolai, która została rozstawiona z numerem 2. Poza tym w grupie B zagrają także Mathias Berntsen i Svein Oddmund Solhaug z Norwegii oraz Słoweńcy Nejc Zemljak i Jan Pokeršnik, którzy znaleźli się w turnieju dzięki dzikiej karcie.

grupa A
Łosiak/Kantor (POL)
Regza/Plavins (LAT)
Ranghieri/Carambula (ITA)
Babicz/Gordiejew (UKR)

grupa B
Nicolai/Lupo (ITA)
Prudel/Kujawiak (POL)
Berntsen/Solhaug (NOR)
Zemljak/Pokeršnik (SLO)

grupa E
Fijałek/Bryl (POL)
Rudol/Szałankiewicz (POL)
Kunert/Dressler (AUT)
Pippo/Nurminen (FIN)

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved