Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polskie finały w Rio de Janeiro

Polskie finały w Rio de Janeiro

fot. FIVB

Niesamowicie ułożyły się turnieje Grand Slam w brazylijskim Rio de Janeiro. W turnieju męskim w polskim półfinale Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pokonali Mariusza Prudla i Grzegorza Fijałka – pierwsi zagrają w niedzielnym finale, drudzy walczyć będą o brązowe medale. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek wygrały w półfinale po zaciętym meczu ze Szwajcarkami i zagrają w niedzielę o złoto z utytułowanym amerykańskim duetem Walsh/Ross.

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek bardzo dobrze rozpoczęły pojedynek ze Szwajcarkami. Popisywały się znakomitymi zagraniami, grały skutecznie w ataku, obronie, co pozwoliło im szybko zbudować sobie przewagę i nie oddać jej już do samego końca. W drugiej partii role się odwróciły, to rywalki imponowały tym, czym wcześniej Polki. „Kinia” i „Monia” musiały tym samym uznać wyższość rywalek i o losach meczu zadecydował tie-break. Ten był prawdziwą siatkarską wojną. Szwajcarki miały nawet niewielką przewagę, ale praktycznie pewne już kwalifikacji olimpijskiej Polki zachowały zimną krew i zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Wiele emocji przysporzył na pewno „polski” półfinał pomiędzy Grzegorzem Fijałkiem i Mariuszem Prudlem a Piotrem Kantorem i Bartoszem Łosiakiem. Lepszy okazał się młodszy z duetów, który w kategoriach młodzieżowych osiągnął bardzo wiele. W pierwszym secie Kantor i Łosiak zbudowali sobie kilkupunktową przewagę i nie oddali jej już do samego końca. W kolejnej odsłonie wydawało się, że w tym spotkaniu będzie tie-break, Fijałek i Prudel mieli już w końcówce cztery punkty przewagi, ale ich młodsi koledzy nie tylko odrobili straty, ale i wygrali całe spotkanie 2:0 i zagrają o złoty medal. Warto jednak odnotować, że obie pary są blisko tego, aby w sierpniu wrócić do Rio de Janeiro na igrzyska olimpijskie. – Bardzo się cieszymy z wygranej i naszej gry. Jeszcze nigdy nie pokonaliśmy Grzegorza i Mariusza w turnieju World Tour, więc to dla nas ważne zwycięstwo. Teraz idziemy dalej, chcemy zapewnić sobie takie miejsce, aby móc tutaj do Rio de Janeiro wrócić na igrzyska olimpijskie – powiedział Bartosz Łosiak. 

Półfinały żeńskiego turnieju:
Walsh/Ross USA [8] – Borger/Büthe GER [10] 2:1
(9:21, 21:17, 15:10)
Forrer/Vergé-Dépré SUI [20] – Kołosińska/Brzostek POL [12] 1:2
(13:21, 21:13, 13:15)

Półfinały męskiego turnieju:
Łosiak/Kantor POL [23] – Fijałek/Prudel POL [15] 2:0
(21:17, 23:21)
Brouwer/Meeuwsen NED [5] – Pedro Solberg/Evandro BRA [4] 1:2
(12:21, 21:19, 6:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved