Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Polska straci miejsca w Lidze Mistrzów i Lidze Mistrzyń

Polska straci miejsca w Lidze Mistrzów i Lidze Mistrzyń

fot. Łukasz Krzywański

W najnowszym rankingu klubowym CEV zarówno męskie kluby, jak i żeńskie z Polski wypadły poza czołową czwórkę – tak wynika z informacji opublikowanych przez CEV. Oznacza to, że tylko mistrz naszego kraju będą mógł grać w Champions League, wicemistrz zagra w kwalifikacjach.

Europejska federacja opublikowała najnowsze rankingi CEV dotyczące osiągnięć klubowych. Są one brane przy ustalaniu liczby miejsc dla poszczególnych federacji w europejskich pucharach. Niestety, nie ma dobrych informacji dla Polski.W rankingu klubów żeńskich Polska spadła na 6. miejsce, dając się wyprzedzić m.in. Szwajcarii. Oznacza to, że w sezonie 2018/2019 mistrz Polski zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów, a wicemistrz w kwalifikacjach. Zespoły z miejsc 3. i 4. będą miały prawo do występów w Pucharze CEV, a piąty zespół LSK będzie mógł zagrać w Pucharze Challenge. Do 3 miejsc w Lidze Mistrzyń (2 w fazie grupowej i jeden w kwalifikacjach) prawo będą miały Turcja, Rosja, Włochy oraz Niemcy.

W rankingu męskich klubów Polska również wypadła poza czołową czwórkę i spadła na 7. miejsce. Do trzech miejsc w Lidze Mistrzów prawo będą mieć Rosja, Włochy, Turcja i Francja. Polskę wyprzedziły również Belgia i Niemcy. To oznacza, że mistrz Polski zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów, wicemistrz będzie musiał przebijać się przez kwalifikacje. Zespoły z miejsc 3. i 4. będą miały prawo do gry w Pucharze CEV, a zespół z 5. miejsca PlusLigi do gry w Challenge Cup.

To zła wiadomość dla polskich klubów. W rankingu pod uwagę brane są lata 2015-2017, ale to głównie przez rezygnacje polskich klubów z gry w Pucharze CEV i Pucharze Challenge Polska traci cenne punkty w rankingu i teraz będzie odczuwać tego konsekwencje.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved