Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polska ponownie lepsza od Słowacji

Polska ponownie lepsza od Słowacji

fot. CEV

Po pierwszym meczu kontrolnym z reprezentacją naszych południowych sąsiadów, w którym podopieczne Waldemara Kawki zdominowały rywali, po raz kolejny nasza reprezentacja juniorek wypunktowała Słowaczki.

To było kolejne ze spotkań sparingowych rozgrywanych w słowackiej Nitrze. Mecz był okazją do przetestowania wielu wariantów ustawień, podobnie jak dzień wcześniej Waldemar Kawka dość często rotował składem, a dobra gra jego podopiecznych przy tych zmianach gwarantowała korzystny rezultat. Polska rozpoczęła mecz w składzie: Gabriela Makarowska, Magdalena Stysiak, Zuzanna Górecka, Oliwia Bałuk, Klaudia Laskowska, Aleksandra Gryka, Monika Jagła (libero). Jednak już od pierwszej partii można było zobaczyć zmiany w składzie.Jedynie pierwsza partia meczu była dość wyrównana, o czym może świadczyć rezultat seta, rozstrzyganego na przewagi. W odsłonie premierowej sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, finalnie więcej zimnej krwi zachowały Polki i to biało-czerwone rozpoczęły mecz mocnym akcentem. Kolejne partie nie miały większej historii, od pierwszych do ostatnich akcji przewaga reprezentantek Polski była bezdyskusyjna. Mimo wygranej trzech pierwszych partii przez biało-czerwone trenerzy obu ekip umówili się na rozegranie czterech setów. Ta dodatkowa czwarta odsłona ułożyła się nieco gorzej dla naszej reprezentacji. Tym razem triumfowały Słowaczki.

Było to kolejnej z serii zaplanowanych spotkań w słowackiej Nitrze. Obie drużyny przygotowują się do mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną na początku września w Albanii. A w ramach przygotowań kolejne spotkanie tych drużyn rozegrane zostanie w niedzielę (początek 14.00).

Słowacja – Polska 1:3
(27:29, 16:25, 11:25, 25:14)

Trener Waldemar Kawka zabrał na mecze ze Słowacją następujące zawodniczki:
Paulina Zaborowska
Gabriela Makarowska
Klaudia Laskowska
Adrianna Rybak
Julia Szczurowska
Weronika Centka
Paulina Damaske
Aleksandra Gryka
Monika Jagła
Weronika Szlagowska
Zuzanna Górecka
Oliwia Bałuk
Karolina Garstka
Magdalena Stysiak

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved