Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Polska kadra siatkarek na remis z BKS-em

Polska kadra siatkarek na remis z BKS-em

fot. Łukasz Krzywański

We wtorkowy wieczór BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała zagrał w Szczyrku sparing z reprezentacją Polski. Obie drużyny są na zupełnie innym etapie przygotowań, bowiem podopieczne trenera Jacka Nawrockiego trenują już ze sobą od kilku miesięcy, a do głównej imprezy sezonu pozostało im zaledwie dwa tygodnie.

Bielszczanki natomiast rozpoczęły przygotowania na początku września, ze swoją rozgrywającą – Marleną Pleśnierowicz prawie wcale nie trenowały, a do początku sezonu mają jeszcze ponad miesiąc. Wszystko to powodowało, że faworytem sparingu była niewątpliwie reprezentacja Polski, ale zespół Tore Aleksandersena pokazał, że żaden rywal nie będzie mu straszny.Oba zespoły rozpoczęły mecz w bardzo silnych składach. W bialskim zespole warto wyróżnić Katarzynę Konieczną, która zdobyła łącznie 23 punkty. Świetne rozegranie Marleny Pleśnierowicz pozwoliło na równomierne zdobywanie punktów przez pozostałe bielszczanki. Dobrze spisały się środkowe Martyna Świrad i Nia Grant (odpowiednio 10 i 11 punktów), a także przyjmujące Aleksandra Jagieło i Emilia Mucha (po 8 punktów). Całkiem dobrze wyglądało też przyjęcie w bielskim zespole (Mucha – 56%, Lemańczyk – 50% i Jagieło – 38%). BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała był też lepszy w bloku (15 – 8) od reprezentacji Polski.

W bielskim zespole zagrały jeszcze Dominika Sobolska, Aneta Wilczek oraz Barbara Zakościelna. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem nietypowym dla siatkówki, bowiem… remisem 2:2. W dwóch pierwszych partiach lepsze okazały się biało-czerwone, które były skuteczniejsze w ataku. Drużyna z Bielska-Białej w kolejnych dwóch odsłonach zagrała bardziej zdecydowanie, co okazało się kluczowe dla ich wyniku.

reprezentacja Polski – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 2:2
(25:22, 25:21, 22:25, 16:25)

Składy zespołów:
BKS: Pleśnierowicz, Grant, Konieczna, Mucha, Jagieło, Świrad, Lemańczyk (libero) oraz Sobolska, Wilczek (libero) i Zakościelna
Reprezentacja Polski: Wołosz, Efimienko, Smarzek, Polak, Kąkolewska, Grajber, Witkowska (libero) oraz Różański, Krzos (libero), Bociek, Murek i Brzóska

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved