Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Polska będzie ubiegać się o organizację ME siatkarzy w 2021 roku

fot. Katarzyna Antczak

W środę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Pan Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z Jackiem Kasprzykiem, prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Ryszardem Czarneckim, wiceprezesem PZPS. Na tym spotkaniu okazało się, że Polska będzie się ubiegać o organizację mistrzostw Europy siatkarzy w 2021 roku.

Ryszard Czarnecki, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej poinformował, że przedmiotem spotkania z Szefem Rządu były też kwestie organizacji przez polską federację prestiżowych wydarzeń międzynarodowych. – W imieniu PZPS chciałem bardzo podziękować za zaangażowanie rządu, za wsparcie dla organizacji, o czym po raz pierwszy mówimy publicznie, Mistrzostw Europy siatkarzy w Polsce w 2021 roku. Są w tej chwili prowadzone rozmowy z CEV, a wsparcie rządu jest tutaj argumentem koronnym. Wśród miast, które mają szansę ubiegać się o mecze w naszym kraju od fazy eliminacyjnej, przez 1/8 i ćwierćfinały, półfinał, i co podkreślam aż po finał w Polsce, są takie miasta jak Katowice, Kraków, Gdańsk, co warto podkreślić Tarnów. Listy nie zamykamy – stwierdził.Kolejna edycja mistrzostw Europy, zaplanowana na 2021 roku, zostanie rozegrana w czterech państwach. Wcześniej ogłoszono, że gospodarzami będą Czechy, Estonia oraz Finlandia. W czasie niedawnych ME mówiło się, że o rolę czwartego współgospodarza starają się również Niemcy. Gdyby plany działaczy PZPS zakończyły się powodzeniem, Polska po raz trzeci w historii gościłaby ME siatkarzy. Wcześniej miało to miejsce w 2013 (wspólnie z Danią) oraz 2017 roku.

– Po ostatnim kongresie (Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej – przyp. red.), po meczu o 3. miejsce zostały przeprowadzone rozmowy z przedstawicielami CEV, z pytaniem, czy chcielibyśmy być w gronie krajów organizujących mistrzostwa Europy. Powiedzieliśmy, że tak, chcielibyśmy, tylko pod jednym warunkiem – że faza finałowa będzie w Polsce. Zostało to zaakceptowane, choć jeszcze oficjalnie na piśmie nie mamy takiej zgody, natomiast zostały złożone wszystkie pisma, oświadczenia, potwierdzenia, że jesteśmy gotowi zorganizować mistrzostwa, wspólnie z Czechami, Finlandią i Estonią w 2021 roku – dodał prezes PZPS, Jacek Kasprzyk

źródło: Polsat Sport, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved