Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polscy juniorzy zagrają w memoriale Czesnokowa

Polscy juniorzy zagrają w memoriale Czesnokowa

fot. CEV

Od piątku do niedzieli reprezentacja Polski juniorów zagra w Anapie w memoriale Jurija Czesnokowa. Dla podopiecznych trenera Sebastiana Pawlika będzie to pierwszy sprawdzian formy przed mistrzostwami Europy, które odbędą się od 2 do 9 września w Płowdiw i Warnie. Biało-czerwoni zmierzą się w I grupie z Bułgarią, Francją, Niemcami, Słowenią i Ukrainą.

Dla trenera Sebastiana Pawlika i jego drużyny start w Anapie będzie powrotem do przeszłości.Wygrywając z Rosją 3:0 (25:13, 25:15, 25:23), reprezentacja Polski kadetów 18 lipca 2015 roku zajęła w Anapie pierwsze miejsce w memoriale Jurija Czesnokowa. Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika odnotowali w poprzednim sezonie całe pasmo sukcesów z mistrzostwem świata, zdobytym w Argentynie. Później było gorące powitanie na warszawskim lotnisku.

Ci zawodnicy są już juniorami i przygotowują się do mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. W środę odlecą do Anapy na kolejny memoriał Czesnokowa i zagrają z Włochami, Turcją i Rosją. – Przygotowania do kontynentalnego czempionatu rozpoczęliśmy dopiero przed tygodniem na zgrupowaniu w Krośnie po dwóch miesiącach wolnego. Tegoroczny start w Anapie będzie elementem naszego planu szkoleniowego. Dobra forma ma przyjść we wrześniu – mówi Sebastian Pawlik.

Niektórych mistrzów świata kadetów zobaczymy w sezonie 2016/2017 w zespołach PlusLigi. Między innymi Tomasz Fornal i Jakub Ziobrowski zostali zawodnikami Cerradu Czarnych Radom, Patryk Niemiec Trefla Gdańsk, Jakub Kochanowski Indykpolu AZS Olsztyn, a Bartosz Kwolek AZS-u Politechniki Warszawskiej.

Spełniło się jedno z moich marzeń i zagram w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Chciałbym jak najwięcej się nauczyć. Barw Politechniki broni wielu doświadczonych zawodników. Na pracy u ich boku mogę tylko skorzystać – powiedział ten ostatni, cytowany na stronie internetowej stołecznego klubu.

Skład reprezentacji Polski:
rozgrywający: Łukasz Kozub, Kamil Droszyński
atakujący: Jakub Ziobrowski, Damian Domagała
środkowi: Jakub Kochanowski, Dawid Woch, Patryk Niemiec, Norbert Huber
przyjmujący: Sławomir Busch, Szymon Jakubiszak, Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal, Jakub Szymański
libero: Jędrzej Gruszczyński

Program turnieju w Anapie:
22 lipca
Polska – Włochy
Rosja – Turcja

23 lipca
Turcja – Polska
Rosja – Włochy

24 lipca
Włochy – Turcja
Polska – Rosja

Autor: Eugeniusz Andrejuk

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved