Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polscy juniorzy sparowali z Czechami

Polscy juniorzy sparowali z Czechami

W Spale trwa zgrupowanie reprezentacji Polski juniorów, która przygotowuje się do startu w mistrzostwach świata w Bahrajnie. W COS OPO Spała podopieczni Michała Bąkiewicza trzy razy zmierzyli się z Czechami, wygrywając wszystkie trzy pojedynki kontrolne.

Pierwsze spotkanie obu drużyn odbyło się we wtorek, a polscy juniorzy oddali rywalom tylko jednego – pierwszego seta. W trzech kolejnych podopieczni Michała Bąkiewicza byli już lepsi, a oprócz tego triumfowali także w dodatkowej partii. W szeregach polskich juniorów najlepiej punktującymi siatkarzami byli Kamil Kosiba oraz Filip Grygiel, każdy z nich wywalczył po 13 punktów.

Również drugie spotkanie zakończyło się wygraną polskich juniorów, tym razem 3:0. I również w tym pojedynku trenerzy obu kadr zdecydowali się na rozegranie pięciu setów.  W dwóch dodatkowych odsłonach padły wyniki – 28:26, 8:15.

W czwartek biało-czerwoni rozegrali trzeci i zarazem ostatni spring z reprezentacją Czech. Drużyny rozegrały pełne trzy sety, w których zwyciężyli reprezentanci Polski 3:0 (25:18, 25:24, 25:19). W dodatkowych w dwóch setach, które były rozgrywane do 15 padł wynik 16:14 i 10:15. Ponownie w tym meczu najwięcej punktów dla polskiej kadry wywalczył Kamil Kosiba – 12. Tuż za nim był Remigiusz Kapica, zdobywca 11 oczek. Na uwagę zasługuje również występ Bartłomieja Zawalskiego, który 6 razy zatrzymał ataki rywali.

Pod kierunkiem trenera Michała Bąkiewicza piętnastu zawodników przygotowuje się w Spale do mistrzostw świata U21 w Bahrajnie, które rozegrane zostaną od 18 do 27 lipca. Kolejne sparingi – tym razem z juniorami Egiptu – zaplanowane zostały na 1, 2 i 4 lipca w Cetniewie, gdzie odbędzie się ostatnie zgrupowanie kadry juniorów przed odlotem do Bahrajnu.