Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Polscy juniorzy lepsi od Czarnych Radom

Polscy juniorzy lepsi od Czarnych Radom

fot. CEV

Siatkarze Cerradu Czarnych Radom w poniedziałek powrócili do hali MOSiR-u, a już dzień później rozegrali pierwszy sparing. Ich rywalem była reprezentacja Polski juniorów, przygotowująca się do udziału w mistrzostwach Europy. Spotkanie zakończyło się wygraną 3:1 podopiecznych Sebastiana Pawlika, ale obaj trenerzy umówili się na rozegranie pięciu setów.

W pierwszej „szóstce” wojskowych wyszedł Dustin Watten, jednak amerykański libero rozegrał tylko jednego seta. Wszystko z powodu delikatnego nadciągnięcia mięśni, którego nabawił się podczas treningu na siłowni. Premierowa odsłona przebiegała całkowicie pod dyktando drużyny gości, którzy już na początku wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Nie dało się nie zauważyć, że są lepiej zgrani, dlatego popełniali mniej błędów. Triumfowali różnicą aż 8 „oczek”, po tym, jak Jakub Kochanowski zdobył punkt atakiem ze środka.Po zmianie stron inicjatywę przejęli radomianie. Łukasz Wiese dobrze radził sobie w ataku, a w polu serwisowym szalał David Fiel, Kubańczyk, który trenuje z drużyną Czarnych. Środkowy dorzucił także skuteczne bloki i kadrowicze nie byli już w stanie zmienić obrazu gry. Reprezentanci Polski jak tylko poprawili swoją dyspozycję w polu serwisowym, od razu miało to przełożenie na wynik. Świetną serią na zagrywce popisał się Bartosz Kwolek, co praktycznie zadecydowało o losach tej części meczu. Na prowadzenie 2:1 biało-czerwoni wyszli po tym, jak Tomasz Fornal skutecznie zaatakował po prostej.

Juniorzy wyraźnie „złapali wiatr w żagle”, choć Cerrad Czarni próbowali jeszcze wyrównać. Walka toczyła się niemalże punkt za punkt, choć w końcówce lepiej zaprezentowali się gracze prowadzeni przez Sebastiana Pawlika. Radomianie mieli szansę na wyrównanie, ale Jakub Zwiech zepsuł zagrywkę.

Ostatni set to zacięta walka, punkt za punkt. Dopiero w końcówce biało-czerwoni odskoczyli, wygrywając ostatecznie do 23 i w całym meczu 4:1. – Bardzo się cieszymy, że mogliśmy sprawdzić swoją dyspozycję w meczu z plusligową drużyną. To był dla chłopaków dodatkowy zastrzyk motywacji – przyznał Sebastian Pawlik. Robert Prygiel nie ukrywał, że nie jest zmartwiony wynikiem spotkania. – Nasi przeciwnicy są na zupełnie innym etapie przygotowań. My dopiero zaczynamy trenowanie, a drużyna prowadzona przez Sebastiana Pawlika za kilka dni weźmie udział w mistrzostwach Europy. Dostaliśmy sporo materiału do analizy i wiemy, nad czym musimy pracować w dalszej fazie przygotowań – powiedział trener Cerrad Czarnych Radom.

Cerrad Czarni Radom – reprezentacja Polski juniorów 1:4
(17:25, 25:15, 23:25, 22:25, 23:25)

Składy zespołów:
Czarni: Gonciarz, Żaliński (8), Ostrowski (7), Bołądź (11), Wiese (10), Fiel (10), Watten (libero) oraz Urbanowicz (10), Kędzierski (2), Zwiech (6) i Filipowicz (libero)
Polska: Kozub, Kwolek (18), Huber (2), Ziobrowski (16), Fornal (14), Kochanowski (10), Masłowski (libero) oraz Domagała

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved